Nový Nissan Juke zostáva naďalej výstredným, no priestrannejším a vyspelejším crossoverom

310

Takmer desaťročie po tom, ako nastavil latku medzi kompaktnými crossovermi vďaka svojej jedinečnej osobitosti a zameraniu na zábavu, prichádza nová generácia modelu Nissan Juke, ktorá sa znova chystá pretvoriť tento segment.

Vďaka takmer jednému miliónu vozidiel Nissan Juke na európskych cestách je zrejmé, že vďaka svojmu výstrednému dizajnu u zákazníkov tohto svetadielu zarezonoval.

Nová generácia modelu Nissan Juke – ktorá bola odhalená v Londýne, Paríži, Miláne, Barcelone a Kolíne, bola vytvorená tak, aby oslovila Európanov, ktorí si v segmente crossoverov cenia dizajn, technológie a výkon spolu s praktickosťou.

Výkričník

Nissan Juke sa vracia s väčšími rozmermi, športovým dizajnom, 19-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a „plávajúcou strechou“ v štýle kupé. V rámci štandardnej výbavy nájdete v najnovšom Juke kompletnú technológiu LED, ktorý si však zachováva svoje typické okrúhle svetlomety. Nové logo v tvare Y dopĺňa prednú mriežku V-Motion značky Nissan. Do zostavy 11 farieb teraz pribudla nová farba karosérie, Fuji Sunset.

Úplne nový balík triedy N-Design ponúka nevídanú úroveň personalizácie. Vďaka nemu si zákazníci budú môcť auto prispôsobiť podľa seba. Dostupné sú viaceré farebné kombinácie karosérie, strechy a čalúnenia interiéru. Vďaka nim vynikne mestský, prémiový či športový charakter modelu Juke. K dispozícii je tiež personalizácia exteriéru pomocou prispôsobiteľných nárazníkov, bočných prahov a 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin.

Nový model kupé crossoveru však trocha povyrástol. Rozmery teraz predstavujú 4 210 mm na dĺžku, 1 595 mm na výšku a 1 800 mm na šírku, vďaka čomu je priestrannejší, no zároveň zostáva naďalej kompaktný. Dokonca má aj o 23 kg nižšiu hmotnosť.

„O číslo väčší“

Nový JUKE sa zmenil aj vnútri. Je priestrannejší pre pasažierov aj ich osobné veci. Priestor na kolená sa vzadu zvýšil o 5,8 cm, priestor nad hlavou vzadu o 1,1 cm. Batožinový priestor ponúka 422 litrov, čo je o 20 % zväčšený úložný priestor.

Pretvorený interiér ponúka štýl a komfort umocnený lepšou polohovateľnosťou sedadla vodiča, zvýšenou priestrannosťou vzadu, ešte väčším úložným priestorom a používateľsky prívetivým ovládaním.

Nové jemné materiály na prístrojovej doske, obložení dverí a v priestore pod nohami ponúkajú prémiový vzhľad, ktorý dopĺňajú štandardné monoformné športové sedadlá a voliteľné čalúnenie vo vyhotovení Alcantara® alebo koža.

Na začiatok skromne

Nový Juke poháňa 1-litrový trojvalcový benzínový motor DIG-T s turbodúchadlom a 117 koňmi, ktorý poskytuje zlepšený výkon a lepšiu spotrebu paliva. Vozidlo je dostupné so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-rýchlostnou prevodovkou s dvojitou spojkou (DCT). K dispozícii je tiež volič režimov jazdy (Eco, Standard, Sport).

Vodiči si dokážu bez problémov prispôsobiť štýl jazdy akýmkoľvek podmienkam a užiť si tak na ceste maximum zábavy. Je dosť možné, že neskôr pribudne do ponuky aj séria štvorvalcových motorov, ktoré momentálne poháňa súrodenecký model Renault Captur.

Voľné ruky

Pokročilá technológia ProPILOT spoločnosti Nissan, ktorá ponúka elektronicky asistované riadenie, zrýchľovanie a brzdenie, sa v modeli Juke predstaví vôbec po prvýkrát. Vďaka tomu, že ProPILOT bol navrhnutý na použitie na diaľniciach pri jazde v jednom pruhu, budú vaše dlhé jazdy a šoférovanie pri hustej premávke jednoduchšími.

Okrem toho Juke ponúka celý balík bezpečnostných technológií vrátane inteligentného núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, rozpoznávania dopravných značiek, inteligentného upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, upozornenia na križujúcu prekážku pri cúvaní a prvýkrát v spoločnosti Nissan aj systému sledovania mŕtveho uhla, čo je v tomto segmente jedinečné.

Systém sledovania mŕtveho uhla upozorní vodiča, keď sa mu do mŕtveho uhla dostane iné vozidlo a súčasne Juke vráti späť do pruhu.

Konektivita a zábava

Vďaka novému informačnému a zábavnému systému NissanConnect môžu zákazníci využívať Apple CarPlay® a Android Auto na zrkadlenie svojich obľúbených aplikácií pre smartfóny na 8-palcovej dotykovej obrazovke. Vodiči tiež majú prístup k mapám TomTom a informáciám o doprave naživo, prípadne si môžu aktivovať zabudovaný Wi-Fi prístupový bod, vďaka ktorému si cestujúci budú môcť pripojiť svoje laptopy či tablety.

Aplikácia NissanConnect Services je dokonalým mobilným spoločníkom, keďže zákazníkom ponúka možnosti ovládania viacerých prvkov ich vozidla. Majitelia Nissan JUKE si odteraz môžu priamo cez smartfóny kontrolovať stav uzamknutia dverí svojho auta, prípadne si svoj Nissan môžu na diaľku aj zamykať či odomykať. Na zvýšenie bezpečnosti si pred cestou môžu vodiči skontrolovať aj tlak v pneumatikách a hladinu oleja.

Aby boli životy vodičov modelu JUKE ešte jednoduchšie, kompatibilita s nástrojom Google Assistant im dáva pomocou hlasových pokynov do svojho inteligentného zariadenia možnosť ovládať ešte viac funkcií, akými sú centrálne zamykanie, svetlomety vozidla a odosielanie cieľových miest do navigačného systému auta.

Celá posádka vozidla si môže užiť hlasnejšie tóny vďaka zvukovému systému Bose® Personal® Plus. Vďaka ôsmim výkonným reproduktorom vrátane dvoch jednotiek UltraNearfield integrovaných do obidvoch predných opierok hlavy si poslucháči môžu užívať dychberúcu hudbu v ultračistom rozlíšení.