Nová Škoda Octavia Scout je tu. Po prvý raz aj s pohonom iba predných kolies!

1656
Zdroj: TS Škoda

K novej generácii Octavie patrí aj nová Octavia Scout. Príbeh úspechu verzie kombi s robustnými plastovými obkladmi karosérie, zväčšenou svetlou výškou, pohonom všetkých kolies a imidžom offroad sa začal písať v roku 2007 a bude pokračovať aj v štvrtej generácii bestsellera značky Škoda.

Multifunkčné lifestylové kombi poskytuje okrem emotívneho dizajnu ešte viac priestoru ako predchodca a na želanie bude po prvý raz k dispozícii aj s pohonom predných kolies.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Je jedno, či ide o cestu s rodinou na dovolenku, veľký nákup alebo výlet s horským bicyklom do prírody, nová Škoda Octavia Scout s karosériou Combi je perfektným spoločníkom pre rozmanité situácie a požiadavky. So sériovým kompletom na zlé cesty, zahŕňajúcim spodnú ochranu motora a o 15 milimetrov zväčšenou svetlou výškou je dobre vybavená aj pre jazdu mimo spevnených ciest. Osobitnej obľube sa Octavia Scout teší aj ako vozidlo na ťahanie obytného prívesu alebo prívesu na prepravu koní či motorového člna. Kombinácia motora 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k) a pohonu všetkých kolies teraz umožňuje ťahať brzdený príves s hmotnosťou až 2 000 kg.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Octavia do koča aj do voza

Rovnako, ako súrodenci z modelového radu Octavia, aj Octavia Scout predĺžená o 16 milimetrov na 4 703 milimetrov a rozšírená o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov, poskytuje ešte veľkorysejšie priestorové pomery než jej predchodca. Najväčší základný objem batožinového priestoru v triede vzrástol o ďalších 30 litrov na 640 litrov. Scout môže mať inovatívne svetlomety LED-Matrix, po prvý raz dostupné pre model Octavia, ktoré umožňujú trvalú jazdu s diaľkovými svetlami.

NEPREHLIADNITE:

VIDEOTEST: Škoda Octavia Combi 2.0 TDI 110 kW Style

Po novom Scout hrabe aj prednými

Pod kapotou modelu Octavia Scout má premiéru nový motor 2.0 TDI EVO, ktorý je s výkonom 147 kW (200 k) a maximálnym krútiacim momentom 400 Nm najsilnejším naftovým motorom v doterajšej histórii modelového radu. Okrem toho Škoda svoje lifestylové kombi ponúka nielen s pohonom všetkých kolies, ale po prvý raz aj s pohonom predných kolies.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Vtedy je na výber naftový motor 2.0 TDI s výkonom 85 kW (115 k) a benzínový 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), obidva s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, alebo verzia motora 1.5 TSI e-TEC s technológiou mild hybrid a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Obidva špičkové motory, benzínový 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) a naftový 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k), ako aj motor 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k), sa vždy kombinujú s pohonom všetkých kolies a 7-stupňovou prevodovkou DSG.

NEPREHLIADNITE:

Toto je nová Škoda Octavia RS. Vpred ju ženú dva motory!

Tradične drsný vzhľad

Špecifické nárazníky vpredu a vzadu s nájazdovým štítom v hliníkovom vyhotovení, ako aj čierne plastové obklady lemov blatníkov, prahov karosérie a spodnej časti dverí, chránia karosériu modelu Octavia Scout a vytvárajú charakteristický vzhľad. Dopĺňajú ho sériové 18-palcové disky z ľahkej zliatiny Braga striebornej farby alebo voliteľné 19-palcové disky Manaslu.

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Predný a zadný nájazdový štít má striebornú farbu, rovnako ako lišty strešného nosiča, rámy bočných okien a kryty elektricky nastaviteľných, vyhrievaných a sklopných vonkajších spätných zrkadiel. Octavia Scout má sériovo LED svetlomety do hmly a plakety Scout na predných blatníkoch.

„Scout feeling“ v novom interiéri

Nová koncepcia interiéru modelu Škoda Octavia aj pri verzii Scout zabezpečuje nový dojem z priestoru a jednoduchú ovládateľnosť. Novo koncipovaný prístrojový panel je modulárne členený do viacerých rovín a v strede nesie odsadený displej infotainmentu s uhlopriečkou do 25,4 cm (10 palcov). Stredovú konzolu a nové čalúnenia dverí s lakťovými opierkami dekorujú chrómové prvky.

Optické akcenty v interiéri vytvárajú pre verziu Scout špecifické dekoračné lišty na prístrojovom paneli a poťahy sedadiel z materiálu ThermoFlux s logami Scout na predných operadlách. Poťahy sedadiel, kožený poťah volantu, lakťové opierky a prístrojový panel majú kontrastné stehy hnedej farby Tabor Brown, interiér dotvárajú hliníkové pedále.

Svetová premiéra nového modelu Octavia Scout, ďalšie technické podrobnosti, ako aj informácie o ďalších novinkách v modelovom rade Octavia budú nasledovať začiatkom júla.

NEPREHLIADNITE: