Nová Honda Civic je vonku! Nie však v Európe

1297
Zdroj: Honda

Honda predstavila jedenástu generáciu modelu Civic. Predstavená verzia nebude pre Európu.

Aby sme v Európe nemali Civic? To by už ľudia nemali azda žiadne istoty. Honda predstavila jedenástu generáciu úspešného modelu zatiaľ len vo verzii sedan. Európska verzia by mala prísť, je však zatiaľ daleko.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

S históriou začínajúcou v už v roku 1973 je Honda Civic jedným z najdlhšie vyrábaných automobilov sveta a najdlhšie vyrábaným modelom značky. Jedenásta generácia iba potvrdzuje úspech Civicu a pôjde o veľa. Nový bude nielen dizajn, ale aj technológie a dizajn.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Minimalistický exteriér

V dobe, kedy sa všetci spoliehajú na obrovskú prednú masku, nový Civic dostal úplne úzku mriežku chladiča, ktorá je široká asi ako svetlomety. Spolu s nimi vytvára vlnovku, ktorá dominuje minimalistickému dizajnu. Ani veľká mriežka chladiča samozrejme nechýba. Nájdete ju však zabudovanú v nárazníku. Celkový zovňajšok bude masívnejší aj vďaka rázvoru väčšiemu o 35,6 milimetra a celkovej dĺžke natiahnutej o 33 milimetrov.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Retro interiér

V interiéri auto pôsobí veľmi jednoducho a priamočiaro. Palubnej doske dominuje až 9 palcová obrazovka multimédií doplnená 10,2 palcovým digitálnym prístrojovým panelom v najvyššej výbave. Chýbať nebude ani CarPlay či Android Auto s dvanástimi reproduktormi Bose.

Motory, ktoré nedostaneme

Nalejme si čistého vína. Nový Civic sa do Európy s veľkými motormi pravdepodobne nedostane. Dokonca sa môžeme pohrávať s hypotézou, že už príde len ako hybrid. V USA však naďalej budú môcť jazdiť na atmosférickom dvojlitri alebo preplňovanej jednapäťke s výkonom 180 koní. Na predstavenie európskej verzie netrpezlivo čakáme.

Mrkni naše nové video: