Najväčšie JBL-ko si kúpite v Toyote. Volá sa Toyota Aygo JBL Edition!

457
Zdroj: TS Toyota

Mestskú Toyotu Aygo na ulici ťažko prehliadnete.  Jej štýl, inšpirovaný japonskými manga a anime, navyše zvýrazňuje dvojfarebná karoséria a LED svetlá. V novej top verzii  JBL Edition dostala grafitovo-oranžovú podobu. Okrem toho je tu však najmä soundsystém, vďaka ktorému sa malé autíčko mení na pojazdný boombox.

JBL Edition odlíšime od iných verzií Toyoty Aygo veľmi ľahko – spojenie sivého laku Electro Grey s oranžovou strechou aj spätnými zrkadlami doteraz v ponuke tohto nápaditého vozidla nebolo. Silný efekt umocňujú 15-palcové čierne hliníkové diskyy, oranžové akcenty zasa oživujú interiér.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Stereotyp

Aygo v tejto verzii môže vyzerať originálne, no jeho najväčšou prednosťou je audiosystém vyvinutý spoločnosťou JBL v spolupráci s Toyotou. Šesťkanálový zosilňovač s výkonom 600 W vytvára poslucháčovi atmosféru klubu alebo koncertnej sály. Sada reproduktorov pozostáva z dvoch 25-milimetrových výškových tweetrov, umiestnených na hornej časti palubnej dosky, dvoch 150 mm širokopásmových reproduktorov v spodnej časti predných dverí a 160 mm subwoofera v kufri. Systém využíva technológiu GreenEdge, ktorá o polovicu znižuje spotrebu energie pri zachovaní silného a plného zvuku. Vďaka integrácii multimediálneho systému auta so smartfónom cez Apple CarPlay alebo Android Auto je možné využívať vlastné aplikácie a hudobné knižnice.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Verzia JBL Edition disponuje najvyššou úrovňou vybavenia. V štandarde má tónované okná, parkovaciu kameru, automatickú klimatizáciu, LED svetlá pre denné svietenie a LED zadné obrysové svetlá, ako aj hmlové svetlá. Vozidlo je vybavené aj pokročilými bezpečnostnými systémami –  predkolízny bezpečnostný systém s automatickým brzdením (PCS), systém výstrahy pri zmene jazdného pruhu (LDA), asistent rozjazdu do kopca  (HAC) a automatické svetlá so senzorom súmraku. Na želanie môže byť auto vybavené zadnými parkovacími senzormi.

Samotné Aygo už dobre poznáme, je automobil segmentu A s dĺžkou 3465 mm a šírkou 1615 mm. Poháňa ho litrový motor VVT-i s výkonom 72 koní, spárovaný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou prevodovkou x-shift. A je fajn vedieť, že aj keď je Aygo JBL Edition na špici modelovej palety, za manuál nezaplatíte viac ako 12 390 €, pričom automat vás vyjde na 13 190 €. A vyrábajú ho u susedov v Kolíne!

NEPREHLIADNITE: