Mal až 5 rovnakých BMW M3! Zbierka Paula Walkera sa predala za 2,1 milióna

4152
BMW M3 E36 AUTOGRÁTIS
Zdroj: YouTube

Medzi našimi čitateľmi sa určite nájde veľká skupina fanúšikov Paula Walkera – herca, ktorý prepožičal svoju identitu filmovej postave Briana O’Connora, policajta zo slávnej série Fast and Furious. Hej, presne toho, ktorý pred šiestimi rokmi zahynul v kabíne červeného Porsche Carrera GT.

Dosť desivá nehoda, pri ktorej zomrel aj vodič a majiteľ spomínanej Carrery, Roger Rodas, za sebou zanechala smútiacu rodinu, milióny zronených fanúšikov a titulky v novinách po celom svete. Okrem všetkého tohto však po Paulovi zostala aj impozantná zbierka legendárnych áut. A že chalan mal vkus!

Paul Walker AUTOGRÁTIS
Zdroj: tumblr
Zdroj: tumblr

Japonské aj nemecké legendy, tuning aj séria

Aukčná sieň Barrett-Jackson túto zbierku inzerovala na svojich stránkach predtým, ako bola z veľkej časti rozpredaná záujemcom. Z tejto inzercie sme sa dozvedeli, že Paulov vkus sa neskladal výlučne z drasticky a pestrofarebne upravených vozidiel – skôr tak trocha naopak.

NISSAN R32 SKYLINE AUTOGRÁTIS
Zdroj: Barett-Jackson

Napríklad toto je Nissan Skyline GT-R generácie R32 z roku 1989. Nie je to síce taká legenda, ako filmová R34 prezývaná Godzilla, o to viac však vytrela zrak konkurencii svojimi schopnosťami. Jeho legendárny radový šesťvalec RB26DETT dával 209 kilowattov (276 koní) a k dokonalému vzhľadu nepotreboval ani masívne krídlo na kufrovom veku, ani filmové plátno.

BMW M3 E36 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Barett-Jackson

Väčšina z vás je tu ale kvôli M3-kám spomínaným v nadpise. Áno, fakt je pravda, že Paul vlastnil 5 takmer identických kusov BMW M3 generácie E36, pretože dobre vedel, že po ich nákupe týmto kráskam hodnota už len porastie. Neboli to však len také obyčajné emtrojky, bolo to 5 exemplárov limitovanej Lightweight edície z roku 1995, ktorá bola určená výhradne pre americký trh a vzniklo ich len 125 kusov. Mimochodom, len tie sa predali dokopy za približne milión a pol.

BMW M3 E30 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Barett-Jackson

Netreba však opomenúť ani dva kusy o trocha obľúbenejšej generácie E30, ktoré sa v aukčnej sieni predali za 220 000 a 165 000 dolárov. Medzi ďalšie skvosty však patria aj iné zaujímavosti a dokonca aj filmové autá, napríklad Nissan 370Z z recyklovaného filmu Fast Five. Veď, pokochajte sa sami na tomto sympatickom videu:

Okrem toho môžete v reportáži vidieť ešte pár klasických amerík a jedno krásne zachovalé BMW 1602, ktoré vyšplhali celkový výťažok z predaja na presne 2 113 690 € a 14 centov. Tak čo, ktoré z nich by ste brali vy?

Zdroj: CarThrottle, Car and Driver

NEPREHLIADNITE: