Ktoré SUV z VW Group je najrýchlejšie? Cayenne, Bentayga W12, Audi RS Q8 a Urus spoznali tesný ortieľ!

3114

Skôr či neskôr to prísť muselo, to je jasné. Koncern Volkswagen jednoducho vyrába až priveľa rýchlych SUV na to, aby niekomu nenapadlo postaviť štyri z nich vedľa seba na runway. A samozrejme – nebol to nikto iný, ako Mat Watson z anglického portálu CarWow. Otázka teda znie: Ktoré z SUV s wolfsburgskou genetikou je najrýchlejšie?

Mat hľadal odpoveď v tej najpovolanejšej spoločnosti. Postavil oproti sebe to najlepšie, čo koncern ponúka s pohonom všetkých štyroch kolies, vysokým posedom a hrozným imidžom. To znamená, že sa vedľa seba nachádza vyzývateľ, Porsche Cayenne Turbo S e-Hybrid, Audi RS Q8 vyrábané v Bratislave, Bentley Bentayga W12Lamborghini Urus.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Zatiaľ, čo Porsche ponúka 671 koní a 900 newtonmetrov, váži až 2565 kilogramov. Vedľa neho stojí Lamborghini Urus s rovnakým motorom, no bez hybridu a so 641 koňmi a 850 newtonmetrami, čo však znamená nižšiu hmotnosť len okolo 2200 kg.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Druhá strana wolfsburgskej mince by sa dala označiť ako tá umiernenejšia. Audi RS Q8 dáva z rovnakého motora “len” 592 koní a 800 newtonmetrov pri hmotnosti 2315 kilogramov. Pravdepodobne ako lakmusový papierik v tomto porovnaní slúži Bentayga s dvojnásobne prepĺňaným vejárovým motorom W12 a výkonom rovných 600 koní a krútiacim momentom 900 newtonmetrov. No keďže je Bentayga tak trocha pojazdná stodola, tento výkon musí utiahnuť až 2440 kg – avšak aj to je menej, ako má Porsche.

Prezradím vám, že to bolo veľmi tesné. Tipnete si víťaza?

NEPREHLIADNITE:

 

Mrkni naše nové video: