Jeep Gladiator | Offroadový pick-up so šesťvalcom pod kapotou

796
Jeep Gladiator AUTOGRATIS

Jeep Gladiator mieri do Európy. Tešte sa na poctivý off-road s karosériou pick-up a šesťvalcovým dieselom.

Do európskych showroomov novinka dorazí budúci rok. To, že sa bude Gladiator predávať aj v EÚ, vieme už prakticky od jari. Automobilka však až neskôr spresnila parametre európského variantu. Tešiť sa máme na poctivý off-road, navyše osadený poctivým motorom. Pod kapotou síce nebude benzínový šesťvalec Pentastar, o šesť valcov ale neprídeme.

Jeep bude dávať do európskeho prevedenia pick-upu Gladiator naftový šesťvalcový trojliter. Jeho parametre sú 191 kW (260 koní) a 600 Nm, čo fakticky znamená, že sa tento model stane najvýkonnejším terénnym pick-upom na trhu. Teda ak do budúceho roka Volkswagen neposilní svoju vrcholnú verziu modelu Amarok, ktorá má dnes 190 kW (258 k) a ak s nejakou takou zmenou nepríde Mercedes, ktorého trieda X je tiež naladená na 190 kW (258 k). Pre zaujímavosť, mimo Európy ponúkaný benzínový Gladiator má 210 kW (285 k) a 347 Nm.

Na detaily týkajúce sa dynamiky si musíme ešte počkať, inak je isté, že Gladiator ponúkne všetko, čo poznáme z modelu Wrangler. K dispozícii budú verzie Sport, Overland a Rubicon. Chýbať nebudú redukcie, ochrana podvozku, nápravy Dana, ani možnosť odpojiť stabilizátory u najdrsnejšieho variantu Rubicon. A samozrejme aj v prípade Gladiator bude možné zložiť z vozidla rôzne časti karosérie vrátane dverí.

Cenu zatiaľ Jeep neprezradil. Zatiaľ spomína iba zahájenie predaja na európskom trhu v roku 2020.