Je až smiešne, ako Lexus drtí súperov v japonskej sérii Super GT

538
Zdroj: TS Toyota

Pred troma rokmi Lexus LC 500 nahradil model RC F v najvyššej triede  GT 500 japonskej série Super GT. V priebehu troch sezón vyhralo športové kupé 14 pretekov a pričinilo sa o získanie dvoch majstrovských titulov. Tu sú čísla, ktoré stoja za športovými úspechmi tohto modelu.

V debutových pretekoch na okruhu Okayama International Circuit vyštartovalo naraz  šesť  Lexusov LC 500. Autá reprezentovali farby tímov  TOM’S, LeMans, SARD, Cerumo a Bandoh a nedali súperom šancu. Umiestnili sa na prvých šiestich miestach! Podobný výsledok v histórii série Super GT ešte nikto nedosiahol.  V priebehu troch rokov v Super GT Lexusy LC 500 obsadili všetky miesta na stupienkoch víťazov ešte šesťkrát, čo predstavuje sedem trojstupňových víťazstiev v 24 pretekoch!

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Dva majstrovské tituly

Úspešná bola aj sezóna 2017. Nick Cassidy a Ryo Hirakawa získali za volantom LC 500 majstrovský titul a ich tím KeePer TOM’S  sa stal najlepším tímom sezóny. V jej priebehu získali  Lexusy celkom 446 bodov, čo je najviac za jednu sezónu v histórii značky v Super GT. V roku 2019 pretekárske auto opäť prispelo k vynikajúcim výsledkom. Jazdci Kazuya Oshima a Kenta Yamashita opäť získali majstrovský titul a KeePer TOM’S bol opäť najlepší v tímovej klasifikácii.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Ohromujúca štatistika

Lexus LC 500 štartoval celkom v 24 pretekoch a až 14 z nich vyhral, čo predstavuje víťazstvo v 58 % všetkých pretekov. Najviac víťazstiev – až štyri – získalo auto na známom okruhu Fuji Speedway. Počas štartov v Super GT japonský športiak získal aj šesť pole position a všetky modely pretekárskeho auta nazbierali spolu 1 322 bodov.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Čas na Toyotu GR Supra

Za posledné tri roky Gran Turismo značky Lexus dokázal  svoje pretekárske schopnosti.  Teraz dáva materský koncern Toyota šancu novému športovému modelu v ponuke –  GR Supra. Auto nahradí v triede Lexus  LC 500 a má debutovať v Super GT v roku 2020. K víťaznému ťaženiu modelu by mal prispieť štvorvalcový motor s výkonom viac ako 600 k.

NEPREHLIADNITE: