Geely a Foxconn sa spájajú. Budú vyrábať autá pre iných

285
Zdroj: Geely

Joint venture spoločností Geely a Foxconn bude vyrábať autá pre iné značky.

Geely je spoločnosť, ktorá je veľmi známa nielen pre brokerov, ale aj pre skutočných automobilových nadšencov. Iste už viete, že automobilky tvoria rodiny. Geely je práve jednou z materských spoločností, ktorá vlastní napríklad Volvo či takmer 10% akcií Daimleru. Napriek tomu sa rozhodla utvoriť ďalšie partnerstvo.

Foxconn je celosvetovo najväčším výrobcom elektroniky, z ktorej väčšinu nepredáva pod svojim vlastným menom. S Geely sa budú na novej joint venture podieľať “fifty-fifty.” Cieľom bude lepšie vyťažiť výrobné kapacity v Číne a ponúknuť možnosť výroby na lokálnom (čínskom) trhu bez nutnosti zakladať vlastné fabriky. Voľné kapacity spoločností totiž predstavujú okolo 40%. Špecializovať sa budú na elektromobily.

Zdroj: Geely
Zdroj: Geely

Ste pohoršení z toho, že by nejaké Geely malo vyrábať Mercedesy či akékoľvek iné autá? Nebuďte. V dnešnom prepletenom svete to už tak jednoducho funguje. Napokon, aký to je paradox, keď Samsung dodáva súčiastky do iPhone? Alebo keď rakúska Magna Steyr vyrábala automobily Mercedes, BMW, Audi, Aston Martin a aj Peugeot či Fiat? Nuž globalizácia znamená, že rozdiely sa stierajú a všetko je akési uniformnejšie. Aj preto je krok Geely a Foxconnu opodstatnený.

NEPREHLIADNITE: