Fetovali by ste podrvený katalyzátor? Na vzostupe je nová droga a je dosť nechutná

27672

Akékoľvek drogy sú pre ľudský organizmus zlé. Ale predstavte si niečo, čo by ste naozaj, ale fakt ani v tom najstrašnejšom sne, nechceli fetovať. Máte to? Super, no stavíme sa, že Afričania vymysleli niečo ďaleko horšie.

Ako uvádza portál Reuters.com, v krajinách Afriky je na vzostupe “Bombe” – podrvená keramická výplň katalyzátora.

Kriminalita narastá

“Bombe” v preklade z miestneho nárečia znamená “mocný”, po užití tejto zlúčeniny však zažijete skôr opak moci. Aj miestni pritakávajú, že táto droga sa príliš nepodobá na alkohol či iné látky, ktoré človeka vedia aktivizovať a potenciálne spôsobiť agresiu, má skôr ultmovací účinok.

Aj takýto je svet:

Z taxíkov záhradky. Taxikári v Bangkoku nemajú prácu, začali pestovať zeleninu

Šialenstvo okolo “Bombe” sa v Konžskej demokratickej republike deje zatiaľ len prikrátko na to, aby boli známe možné (alebo skôr pravdepodobné) dlhodobé dôsledky jej užívania. Ani lekár, ktorého Reuters kontaktovalo sa k danej problematike vyjadriť jednoducho nevedel, pretože samotný fakt mu prišiel príliš bizarný.

Vyčmuchali sme pre vás:

Najlacnejšia vs. najdrahšia. Porovnali sme základnú Fabiu s “plnkou”

A ono to tak skutočne je. Viete si predstaviť, že máte zálusk vyšňupať niečo, cez čo sa hnali benzínové výfukové plyny pokojne aj niekoľko stoviek tisíc kilometrov? My asi nie. Bombe tak zostáva mementom toho, že omamné látky do auta nepatria rovnako, ako auto nepatrí do omamných látok. Howgh.