Facelift Cupry Ateca je tu! Z nuly je na stovke skôr, ako prečítate tento nadpis

738
Zdroj: TS Cupra

S faceliftom SEATu Ateca sa samozrejme predstavila aj jej takmer svojstojná, výkonná verzia Cupra. Je príjemné vedieť, že v Španielsku sú inžinieri zvyknutí všetko dobré nechať, len vylepšiť tu a tam pár drobností. 300 koní sa teda nijako nemení, len sú o niečo lepšie zabalené!

V prednej časti karosérie je nový nárazník, rovnako ako svetlomety FULL LED so zostrenou grafikou denných svetiel. Horná mriežka masky chladiča s voštinovou štruktúrou a logom Cupra v strede má zmenený tvar a lemuje ju rámik vo vyhotovení tmavého chrómu. Spodná mriežka obsahuje v spodnej časti na obidvoch stranách dohora zalomený hliníkový difúzor. Zmenené sú aj bočné mriežky pod svetlometmi do hmly.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Vzadu časti má nová Cupra Ateca skupinové svetlá z LED s dynamickými smerovými svetlami, ktoré dodávajú dizajnu osobitú eleganciu a zlepšujú rozoznateľnosť signalizácie zmeny smeru pre iných účastníkov premávky.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Cupra Ateca prichádza s najvyššou úrovňou sériovej výroby, zahŕňajúcej škrupinové športové sedadlá, 19-palcové disky Cupra z ľahkej zliatiny, adaptívne tlmiče pruženia DCC, progresívne riadenie a nový volant s tlačidlom na štartovanie motora a tlačidlom Cupra.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Ponuka prvkov vybavenia na želanie, obsahujúca rozličné kolesá, špeciálne laky karosérie a farebný kožený interiér, umožňuje zákazníkom individualizovať si svoj automobil do spokojnosti. Predsa, na to sa dnes hrá.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Z nuly na stovku za menej ako 5 sekúnd!

Srdcom každého modelu Cupra je jeho motor a osviežený model Ateca si zachováva vysokú výkonnosť vďaka agregátu 2.0 TSI. Štvorvalcový turbodúchadlom prepĺňaný benzínový motor dosahuje maximálny výkon 221 kW (300 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm. 

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Motor sa štandardne montuje s rýchlo radiacou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a systémom pohonu všetkých kolies 4Drive, zabezpečujúcim efektívny prenos veľkého krútiaceho momentu na kolesá. Vďaka tomu zrýchli Ateca z 0 na 100 km/h len za 4,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 247 km/h.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Výkonový potenciál motora sa harmonicky snúbi s fascinujúcou zvukovou kulisou, ktorú vytvára voliteľná športová výfuková sústava Akrapovič. Vysokú výkonnosť a odolnosť brzdovej sústavy voči opakovanému namáhaniu pri dynamickej jazde zabezpečujú voliteľné brzdy Brembo.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

No v dnešnom svete nejde iba o výkon, moderný automobil musí spĺňať aj ďalšie požiadavky. Preto vytvára faceliftovaná Cupra Ateca nové štandardy v oblasti bezpečnosti vďaka integrácii najmodernejších asistenčných systémov, zabraňujúcich nehode bez ohľadu na to, či vozidlo jazdí po diaľnici, v meste alebo iba vychádza z parkovacieho miesta.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Poctivá digitalizácia

Pretože svet sa stáva čoraz viac digitalizovaným, Cupra Ateca poskytuje úroveň konektivity, umožňujúcu zákazníkovi využívať svoje koncové zariadenie v kabíne vozidla i špecifické online služby.

Je tu najmä Digital Cockpit vybavený konfigurovateľným displejom s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca) a vysokým rozlíšením, prepojený so systémom infotainmentu. Nový systém infotainmentu s uhlopriečkou 23,4 cm (9,2 palca) zahŕňa integrovanú navigáciu a hlasové ovládanie. Novým prvkom sú aj štyri osvetlené rozhrania USB-C – dve vpredu a dve vzadu – uľahčujúce pripojenie smartfónu a jeho nabíjanie.

NEPREHLIADNITE: