Exkluzívna Alpina B6 3.5 z roku 1986 šla na odbyt veľmi rýchlo

438

Typ BMW E30 je v očiach automobilových nadšencov, teda hlavne milovníkov BMW, považovaný za svätý. Takpovediac. Ide o prvý trojkový “bavorák”, z ktorého vznikla športová verzia M3 vyladená divíziou BMW Motorsport. E30 si navyše vzala na mušku aj Alpina, ktorá z bežného modelu 325i urobila raritný kusový model.

Pomenovali ho Alpina B6 3.5 a, ako sa vám už správne tušíte, má 3,5-litrový radový šesťvalec. Produkuje slušných 261 konských síl a 346 Nm. Tieto parametre má vďaka upravenej hlave valcov, ľahším piestom Mahle, novému vačkovému hriadeľu a výfukového systému. Zaujímavosťou je, že rovnaký agregát využíva aj BMW M5 E28. Od neho sa však líši svojím správaním. Predajca v inzeráte spomína, že použiteľné spektrum otáčok je v rozmedzí od 2 000 po 5 000 ot./min.

Špecifickou pre túto Alpinu je aj manuálna prevodovka s krátkymi prevodovými pomermi typu “dog leg” (jednotka je na mieste dvojky atď.), ktorá je teoreticky vhodnejšia do športového automobilu kvôli polohe hlavne druhého a tretieho prevodového stupňa. B6 3.5 má aj progresívne pružiny s tlmičmi od Bilstein, ďalej väčšie ventilovaného brzdové kotúče a výrobca pozmenil aj niektoré časti interiéru.

30. exemplár z len 218-kusovej edície je zafarbený metalickým lakom Royal Blue so zlatými pásmi na karosérii. Predchádzajúci majiteľ(ia) s ním za takmer 30 rokov nabehal 140 024 km, čo nie je nejak extrémne veľa.

1986 Alpina B6 3.5 sa v inzeráte veľmi neohriala. Na eBayi sa ocitla ani nie pred dvomi týždňami a dnes je už snáď na ceste za novým majiteľom. Predajca si za toto kupé pýtal 62 tisíc dolárov (54 800 eur), čo vzhľadom na jeho exkluzivitu neznie vôbec prehnane. Určite pôjde o skvelú investíciu do budúcnosti.

Inzerát na eBayi sa sotva dostal do povedomia novinárov a raritný športový model bol už aj predaný. Napriek tomu túto exkluzivitu chceme pred vami oprášiť.

Mrkni naše nové video: