Dvanásta generácia Nissanu Navara je na svete

454

Nová Navara sa vizuálne od predchodcu zásadne líšiť nebude. Stále je na nej poznať, o ktorý model ide. Napriek tomu je zmeny možné badať predovšetkým na prednej maske. Z milých “očí” sa stali mohutnejšie pôsobiace čelné reflektory s denným svietením LED. Maska chladiča taktiež nezostala bez povšinutia, skrz ňu sa tiahnu tri horizontálne pásy. Hmlové svetlá sú nezmenené, pribudol im však chrómový lem. Smerom dozadu je zmien pomenej. Potešia nové exteriérové farby Savannah Yellow a The Earth Bronze.

Medzigeneračnou úpravou, samozrejme, prešiel aj interiér. Nová palubná doska i volant pôsobia elegantnejšie. Navara si však ponecháva taký ten chlapskejší interiérový dizajn. Na stredovej konzole pribudol dotykový TFT displej, za pomoci ktorého možno ovládať navigáciu, rádio a hudbu.

Okrem interiéru a exteriéru sa inžinieri venovali aj podvozku a motorom. Nová Navara sa môže pýšiť prepracovaným vysoko pevným šasi s novým listovým odpružením. Na trh sa dostane s dvojicou agregátov. Naftový ekvivalent má objem 2,5 litra a môže mať výkon buď 163 alebo 190 koní. Podľa toho dostanete aj krútiaci moment 403 alebo 450 Nm. Pre “petrolheadov” je tu možnosť kúpiť si benzínový štvorvalec s rovnakým objemom. Oba môžu byť spriahnuté so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou.

Systém pohonu všetkých kolies je možné aktivovať za jazdy a spolu s ním budú samozrejmosťou aj systémy ako kontrola zostupu z kopca, asistent rozjazdu do kopca a aktívna brzda s obmedzeným preklzom.

Nový Nissan Navara príde na európske trhy koncom leta.

Japonská automobilka Nissan odhalila nové pokračovanie pick-up modelu Navara. Dostane prepracované šasi a zefektívnené motory.

Mrkni naše nové video: