BMW už podporuje digitálny kľúč Digital Key pre iPhone

808
BMW digital key
Zdroj: BMW Press

Súčasťou konferencie Apple Worldwide Developer Conference bolo aj oznámenie, že BMW sa stáva prvým výrobcom automobilov, ktorý umožní svojim zákazníkom využívať iPhone ako plne digitálny kľúč od vozidla.

BMW bolo taktiež prvou automobilkou, ktorá do svojich vozidiel integrovala iPod, ako prvá ponúkla bezdrôtové rozhranie CarPlay a teraz je prvá, kto ponúka podporu pre digitálny kľúč BMW Digital Key bezpečne uložený v peňaženke Apple Wallet pre iPhone.

BMW digitalny kluc
Zdroj: BMW Press
Zdroj: BMW Press

Digitálny kľúč BMW Digital Key pre iPhone

Prichádzajúci digitálny kľúč BMW Digital Key pre iPhone umožní užívateľom, aby odomkli vozidlo priložením mobilného telefónu. Na vyrazenie stačí umiestniť iPhone do držiaka a stlačiť štartovacie tlačidlo. Na nastavenie digitálneho kľúča slúži aplikácia BMW Smartphone App. Majiteľ vozidla takto môže umožniť používanie automobilu až piatim ďalším osobám. Taktiež má možnosť nastaviť podmienky užívania pre mladých vodičov vrátane obmedzenia maximálnej rýchlosti, výkonu, maximálnej hlasitosti audiosystému a ďalších vlastností. Nastavovanie prístupu sa realizuje z interiéru vozidla, prípadne prostredníctvom Apple Wallet.

Medzi ďalšie vlastnosti nového digitálneho kľúča Digital Key patria:
– Uloženie v Secure Element v iPhone a prístup cez Apple Wallet
– Rezerva batérie na päť hodín fungovania aj po úplnom vybití batérie iPhonu
– Možnosť využívania prístupu až s piatimi priateľmi prostredníctvom iMessage
– Kompatibilita s Apple Watch

BMW digitalny kluc
Zdroj: BMW Press
Zdroj: BMW Press

BMW je hlavným spolupracovníkom štandardu Digital Key

Spoločnosť BMW Group rýchlo spoznala potenciál mobilných telefónov ako digitálnych kľúčov a spravila dobre. Štandardizácia rozhrania Digital Key zlepšuje užívateľský zážitok, bezpečnosť a dostupnosť v mobilných telefónoch, čo bolo od začiatku zámerom stratégie spoločnosti BMW Group spojenej s technológiou Digital Key. Apple a BMW úzko spolupracovali s konzorciom Car Connectivity Consortium (CCC) na presadení a zjednotení globálnych štandardov. Druhá generácia digitálneho kľúča Digital Key 2.0 pre rozhranie NFC sa predstavila v máji 2020 a ďalšia generácia Digital Key, využívajúca ultra širokopásmové rozhranie, je už na ceste.

Široká dostupnosť pre modely BMW a iPhone

BMW s nadšením oznamuje dostupnosť technológie Digital Key pre iPhone v 45 krajinách ako aj pre široké portfólio modelov: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobených po 1. júli 2020. Kompatibilné budú modely mobilných telefónov iPhone XR, iPhone XS alebo novšie a hodinky Apple Watch Series 5 alebo novšie.
Viac informácií nájdete na www.bmw.com/digitalkey

Ďalšia správa: výpočet trasy pre elektrické vozidlá BMW v Apple Maps

Spoločnosti BMW a Apple na konferencii Apple Worldwide Developer Conference taktiež oznámili, že pre užívateľov rozhrania CarPlay sa zjednoduší aj jazdenie s elektrickými vozidlami BMW na dlhšie výlety, pretože pri výpočte trasy sa bude brať do úvahy aj to, kde a kedy ich treba nabíjať. Vodiči si môžu naplánovať svoju trasu cez iPhone alebo zadať destináciu cez Apple CarPlay po nastúpení do vozidla. Mapová a navigačná aplikácia Apple Maps v oboch prípadoch vytvorí optimálnu trasu podľa elektrického dojazdu a umiestnenia nabíjačiek. Táto jednoduchá a bezproblémová funkcia bude pre BMW prvý raz dostupná v plne elektrickom vozidle BMW i4, ktoré sa predstaví budúci rok.

NEPREHLIADNITE: