BMW M8 Gran Coupe Concept: Prosím, otvárať v privátnom okne prehliadača

1564

BMW M8 Gran Coupe Concept je niečím, o čom snívajú dizajnéri značky erotické sny. Padla nám z neho sánka, aj keď mu nie úplne rozumieme.

BMW sa totižto postupnou reinkarnáciou radu 8, bude musieť vysporiadať s aktuálnou 6-tkovou radou. Príchodom dvojdverovej vlajkovej lode podľa všetkého zanikne BMW radu 6 Coupé, no vo svojej enormne sexy 4-dverovej podobe by malo zotrvať v ponuke.

O čo vlastne Bavorom s BMW M8 Gran Coupe ide? Pretože táto neuveriteľne príťažlivo agresívna cestná jachta, by mohla pomery v Mníchove pekne rozhádzať.

„Symbol unikátneho porozumenia luxusu“

Ide o slová marketingového oddelenia BMW, no musíme sa s nimi stotožniť. Pár dverí navyše, do istej miery zachraňuje život nízkym a elegantným kupé, o ktoré akosi klesá záujem. Kto sa však rozhodne pre luxusné štvordverové kupé, nie je nikdy nezaujímavý človek z davu.

„BMW Concept M8 Gran Coupe bol navrhnutý tak, aby rozprúdil debatu a polarizoval – mal by vás teda zasiahnuť hlavne emocionálne,“ tvrdí Domagoj Dukec, viceprezident dizajnu divízií BMW M a BMW i. „S týmto autom sa snažíme osloviť ľudí, ktorí hľadajú v živote niečo výnimočné a ktorí chcú vytŕčať z radu.

„Najdôležitejšie hodnoty BMW M“

Úprimne, už som sa zľakol, že BMW sa mení na Kim Kardashian. Športová divízia bavorskej značky má stále na prvom mieste jazdné vlastnosti, no pri BMW M8 GC ich kombinuje s luxusom a eleganciou, za účelom vytvoriť ešte vzrušujúcejší zážitok spojený so značkou.

Sú to úžasné kecy, no ako človek, ktorý považuje BMW M6 Gran Coupé za jedno z najkrajších moderných áut na trhu, nachádzam v M8 GC absolútne neoblomný zmysel. Predok má agresívny, zadok dopĺňa typická nemenná rovnica zahŕňajúca 4 výfuky a pokiaľ nebude mať aspoň mierne okolo 5 metrov na dĺžku, misia bola neúspešná.

Môžeme sa naň tešiť?

To ešte nevieme. BMW si musí v prvom rade utriediť svoj extrémne košatý modelový strom. Na prvý pohľad ide o auto o veľkosti M6 Gran Coupé a ako uvádzame vyššie, to si chcelo BMW v ponuke ponechať.

Rad 8 však svojím príchodom akokoľvek rozbúri vody medzi modelmi luxusnými modelmi značky. Nehovoriac o tom, že by mal prísť s motorom V12 pod kapotou. Pokiaľ honba po praktickosti priniesla svetu automobilového dizajnu niečo dobré, je to určite žáner štvordverového kupé. Taktiež dúfam, že sme sa z nadpisu pochopili. Nájsť takéto „hanbaté“ obrázky vo vašej histórii, chce peknú dávku vysvetľovania.