Bentley Batur ukazuje budúcnosť elektromobility značky… Má však DVANÁSŤVALEC

1158
Zdroj: Bentley

Nebudeme sa tváriť, že vieme, o čo Bentley ide. Nová limitovaná edícia Bentley Mulliner Batur však kombinuje dizajn elektromobilu s motorom W12 pod kapotou.

Luxusná značka Bentley predstavila nový model Batur a rozhodla sa, že na ňom všetkým ukáže, ako bude vyzerať dizajn elektrických áut v ich podaní. Automobil nesie názov po vulkáne z ostrova Bali a v celej svojej kráse sa ukázal v kalifornskom Monterey.

Auto kombinuje tradičné krivky s užšími svetlometmi, ostrejšími hranami a väčším počtom čiernych elementov na prednej maske. Zozadu je však úplne iné. Napokon posúďte sami. Najväčším šokom je však pohon. Bentley hovorí, že toto bude dizajn elektromobilov, no pod kapotu zasadil dvanásťvalec. Pravdepodobne posledný, ale aj tak! 6-litrová W12 s výkonom viac ako 740 koní a krútiacim momentom 1000 Nm. To je paradoxné, však?

Ide o limitovanú sériu, z ktorej vyrobia iba 18 kusov. Asi vás neprekvapí, že už je rozchytaná. Za jedno auto zaplatia jeho majitelia v prepočte viac ako 1,9 milióna eur. A to je cena bez dane.