Audi RS Q8 znie brutálne a môže byť silnejšie ako Lamborghini Urus

2105

Príchod Audi RS Q8 ako najrýchlejšieho SUV značky je na spadnutie. Novinka sa už stihla ukázať aj v uliciach Bratislavy a jedny z posledných testovacích týždňov zažíva aj na Nurburgringu. A je to poriadne zviera!

Nedávno predstavené Audi SQ8 s naftovým osemvalcom nebude najrýchlejším strojom z tohto modelového radu. V Devínskej Novej Vsi vyrábané Audi Q8 bude disponovať najostrejšou verziou s benzínovým osemvalcom. Audi RS Q8 však nebude zdieľať pohon s Lamborghini Urus, ako sme predpokladali.

RS Q8 a Stuttgart

Magazín Autocar prišiel s jedným zásadným zistením. Rozsiahla elektrifikácia modelov Audi totiž logicky nesedí so 4-litrovým 650-koňovým motorom V8 z Lamborghini Urus.

zdroj: Autocar

Preto by sa malo údajne pod kapotou RS Q8 nachádzať pohonné ústrojenstvo z Porsche Panamera Turbo S E Hybrid. To znamená, že najsilnejšie Audi Q8 bude poháňať derivát hybridného systému, ktorý poháňa hyperšport Porsche 918 Spyder.

Viac než Lamborghini

Kým štvorliter pod kapotou SSUV (Super-SUV) Urus produkuje „len“ 485 kW/650 koní, kombinovaný výkon RS Q8 by mal dosahovať šibnutých 507 kW/680 koní. Z toho by mal mať spaľovací 4-litrový osemvalec na starosti okolo 410 kW/550 koní a zvyšných 130 dodá elektromotor.

zdroj: autozeitung.de

Audi RS Q8 sa tým pádom stane najsilnejším modelom značky všetkých čias, no za enormnú cenu. Hybridný systém pridá monštróznemu SUV hmotnosť až 300 kilogramov navyše. Keď si vezmeme do úvahy, že Audi SQ8 váži okolo 2400 kilogramov, jeho silnejší súrodenec bude o kilo ľahší než Mesiac.