Audi Q7 prichádza s ďalším faceliftom, ktorý prináša niekoľko drobných zmien!

1572
Zdroj: Audi

Audi opäť vylepšuje svoju vlajkovú loď, tento raz najmä o novú technológiu predných aj zadných svetlometov. Svetlomety však nie sú jediným viditeľným vylepšením.

Druhá generácia SUV Audi Q7 je tu s nami už od roku 2015, v roku 2019 získalo svoj prvý, ale nie posledný facelift. Dôkazom je najnovší facelift, ktorý prináša množstvo drobných zmien a dáva nám najavo, že sa Audi Q7 nechystá odísť do dôchodku ani po deviatich rokoch. 

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Drobné zmeny exteriéru

Najvýraznejšou zmenou v exteriéri je použitie masky chladiča s hexagónovým motívom, ale aj nových Matrix LED svetlometov. Voliteľne sú k dispozícií svetlomety s HD Matrix LED technológiou a diaľkovým laserovým svetlom. To funguje len pri rýchlostiach nad 70 km/h.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Predné Matrix LED svetlomety a zadné OLED svetlá majú štyri rôzne svetelné podpisy, ktoré sa aktivujú pomocou infotainmentu. Pribudlo aj päť nových dizajnov kolies s priemerom 20 až 22 palcov. Taktiež pribudli tri nové farebné prevedenia – Sakhir Gold, Ascari Blue a Chilli Red.

 

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Štyri motorizácie

Rovnako ako v prípade nedávno faceliftovanej Q8, aj nová Q7 je k dispozícií v štyroch motorizáciach. Základ tvorí dvojica naftových 3,0-litrových šesťvalcov s výkonom 231 koní (45 TDI) alebo 286 koní (55 TDI). Nasleduje benzínový šesťvalec 55 TFSI s rovnakým objemom, ktorý má výkon 340 koní.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Vrcholom ponuky je SQ7 s 4,0-litrovým osemvalcom s výkonom 507 koní a krútiacim momentom 770 Nm. Zrýchlenie z nuly na stovku zvládne za 4,1 sekundy. Všetky verzie sú vybavené 7-stupňovou automatickou prevodovkou, pohonom všetkých štyroch kolies a mild-hybridnou 48V technológiou.