Audi plánuje veľkú elektrifikáciu

56
Napriek náročnému roku, v ktorom sa štyri kruhy museli vysporiadať s kauzou „Dieselgate“, ej automobilka v pluse. V priebehu roka sa jej podarilo predať takmer 1,9 milióna vozidiel, čo je nový rekord. V porovnaní s rokom 2015 predaje narástli o 3,6 %. Napriek finančne náročnej kauze s naftovými motormi koncernu Volkswagen, ktorá sa pochopiteľne dotkla aj značky Audi, a investíciám do novej továrne v Mexiku, sa značke podarilo zarobiť vyše tri miliardy eur.
Množstvo nových modelov
Rupert Stadler, šéf predstavenstva Audi, na výročnej konferencii okrem zhrnutia ekonomických výsledkov za posledný rok tiež stručne načrtol, na aké nové modely sa môžeme tešiť do roku 2025. Je ich viac než dosť, ale ako prvá dorazí nové generácia vlajkovej lode Audi A8. Malo by to byť ešte tento rok. V budúcom roku môžeme očakávať nové Audi A7 a na úplne nové Audi Q8, čo by mal byť športovejší derivát obľúbenej Q7. V roku 2019 Audi predstaví ďalší úplne nový model s označením Q4. Pôjde o športové SUV, ktorého karoséria bude mať siluetu kupé. V portfóliu sa zaradí medzi modely Q3 a Q5.
Autá bez volantu
Automobilka veľa investuje aj do moderných digitálnych technológií, čo sa odzrkadľuje v špičkovom infotainmente vozidiel značky Audi. V budúcnosti plánuje ingolstadtský výrobca klásť práve na túto oblasť ešte väčší dôraz, ale hlavným pilierom stratégie automobilky Audi do roku 2025 je elektrifikácia. Do roku 2020 chce predstaviť tri nové elektromobily, pričom do roku 2025 by malo byť každé tretie vozidlo značky Audi buď elektrické alebo hybridné. Do roku 2023 plánuje mať vo svojom portfóliu elektrické SUV s dojazdom 500 km. Samostatnou oblasťou sú autonómne vozidlá. Za účelom ich vývoja koncern Volkswagen založil novú spoločnosť – Autonomous Intelligent Driving GmbH so sídlom v Mníchove. Jej úlohou bude vývoj vozidiel viacerých koncernových značiek schopných autonómne jazdiť v meste. Výsledkom by malo byť niečo ako robotické taxíky.