Úrady pritvrdili. Za 417 km/h v Chirone hrozia Čechovi dva roky väzenia

18365
Zdroj: YouTube

Radim Passer a jeho šialená jazda po nemeckej diaľnici nakoniec možno predsa len bude mať následky. Dva roky väzenia, no právny rámec je nejasný.

Už dobré tri týždne kraľuje motoristickému internetu český podnikateľ Radim Passer a jeho luxusné Bugatti Chiron. Vybral sa s ním do Nemecka na diaľnice bez maximálnej povolenej rýchlosti a vyskúšal si jazdu na hranici extrémneho Chironu. Ten podľa tabuliek zvládne 420 km/h. Radim išiel iba 417 km/h a všetko si to natočil.

Toto video bolo zverejnené 9.1.2022 a za menej ako mesiac nazbieralo 8,1 milióna pozretí. Na šialenú jazdu však zareagovali aj úrady. Tie čin verejne odsúdili a vyzeralo to tak, že viac sa ani nestane. Napokon, Radim predsa neprekročil maximálnu rýchlosť, keďže žiadna neexistovala.

Podľa najnovších informácií by to pre Radima mohlo skončiť oveľa horšie. Britský portál The Sun prišiel so správou že polícia z regiónu Sasko-Anhaltsko posunula prípad na prokuratúru. V prípade dokázania viny môže byť český podnikateľ odsúdený až na dva roky za mrežami.

Zdroj: Unsplash
Zdroj: Unsplash

Dôvodom pre jeho uväznenie nie je samotná rýchlosť. Za tú je nepostihnuteľný. No prokuratúra a polícia zvažujú možnosť aplikovania zákona, ktorý zakazuje nelegálne automobilové preteky.

Pre tých, ktorí by chceli vedieť viac, ide o §315d nemeckého trestného zákona (StGB). V prípade, ak by sa podarilo jeho šialenú jazdu kvalifikovať ako nelegálne preteky, hrozilo by mu dvojročné väzenie. V prípade, ak by niekoho tažko zranil alebo usmrtil, išiel by sedieť až na 10 rokov.