Peugeot 2008 facelift: Nový vylepšený imidž a nové pohonné jednotky

1258
Zdroj: Peugeot

Peugeot osviežil svoj najobľúbenejší kompaktný Crossover 2008, facelift prináša najnovšiu vizuálnu identitu značky Peugeot, ale aj modernizované pohonné jednotky.

Crossovery segmentu B predstavujú jeden z najhorúcejších trhov v šúčasnosti. Automobilka Peugeot sa preto so svojím najnovším faceliftom v polovici životného cyklu modelu 2008 snaží uchmatnúť najväčší kus koláča zas a znovu.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Nový prepracovaný dizajn

Kompaktný Crossover 2008 prichádza s novým dizajnom, ktorý predstavuje novú éru značky Peugeot, väčšina inšpirácie pochádza z novučičkého modelu 508. Má trojité pazúrovité vertikálne svetlá, zabudované do lesklých čiernych vložiek. V zadných partiách Peugeot upravil zadné svetlá s LED diódami, tak aby vylepšil motív “troch pazúrov” s použitím troch nad sebou umiestnených dvojitých horizontálnych lamiel. Treba však dodať, že aj smerovky a cúvacie svetlá sú taktiež z radu LED.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Medzi ďalšie novinky týkajúce sa exteriéru patria 16 až 18-palcové kolesá, ktorých dizajn bol použitý v modeli 408. Príplatková výbava GT bude štandardne ponúkaná v dvojfarebnom prevedení s čiernou strechou, súčasťou základnej výbavy bude lakovanie vo farbe Selenium Gray. Bez ohľadu na úroveň výbavy budú mať všetky modely 2008 čierne kryty spätných zrkadiel.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Tri úrovne výbavy

Kompaktný Crossover 2008 bude dostupný v troch úrovniach výbavy a to Active, Allure a GT. Všetky tri úrovne sa budú mierne odlišovať, pričom špičkové modely GT sa vyznačujú tým najpríťažlivejším dizajnom.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Modernizované pohonné ústrojenstvo

Jeho benzínový výber pozostáva z dvoch 1.2-litrových preplňovaných motorov Puretech s výkonom 98 koní a 127 koní s možnosťou výberu z osemstupňovej automatickej alebo šesťstupňovej manuálnej prevodovky. Neskoršie prichádzajúci hybrid kombinuje motor Puretech s elektromotorom a produkuje celkový výkon 136 koní. Je vybavený lítium-iónovou batériou, ktorá je schopná dobíjať pri nízkych rýchlostiach počas jazdy v meste.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Elektrický model Peugeot e-2008, získava nový, výkonnejší elektromotor a väčšiu 54 kWh batériu, rovnakú akú používa aj Peugeot e-208. Výkon vzrástol o 18 percent v porovnaní s predchádzajúcim e-2008, pričom k dispozícii je 153 koní. Dojazd v kombinovanom cykle sa zvýšil z 345 na 406 kilometrov.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Infotainment a systémy

Štandardná výbava všetkých modelov zahŕňa informačno-zábavný systém Peugeot i-Connect s 10-palcovou dotykovou obrazovkou ( ktorý môže byť voliteľne aktualizovaný ba výkonnejší i-Connect Advanced) a Android Auto, či Apple CarPlay. Všetky modely obsahujú aj množstvo bezpečnostných súprav vrátane adaptívneho tempomatu, rozpoznávanie dopravných značiek, asistent pre jazdu v jazdnom pruhu a sledovanie mŕtveho uhla.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot