Maybach S Class príde už o dva dni

1331
Zdroj: Mercedes-Benz

Maybach je etalónom luxusu. Novú generáciu tejto výkladnej skrine na kolesách predstavia už o dva dni.

Ak sa povie Maybach, väčšine sa predstaví značka superluxusných automobilov. Niektorí si možno pamätajú na športové Exelero, ktoré sa mihlo aj v seriáli Kobra 11. Cena toho auta predstavovala okolo 16 miliónov eur. Už niekoľko rokov je pomenovanie Maybach menovkou tých najluxusnejších Mercedesov, aké si viete predstaviť. Inak tomu nebude ani pri novom Maybachu S class, ktorý sa predstaví už 19. novembra.

Luxusný ako sa patrí

Veľa o pripravovanom modeli zatiaľ nie je známe. Obdivovateľov bude chcieť zaujať aristokratickým dvojfarebným lakovaním a vysúvacími kľučkami. To je známe z obrázku. Na internetoch však kolujú dohady aj o iných vlastnostiach vozidla.

Luxusná limuzína bude postavená na základe Triedy S. V porovnaní s bežnou “S-klasou” bude o 18 cm dlhšia, pričom každý jeden milimeter z tejto dĺžky využijú práve pasažieri vzadu. Chýbať nebudú ani “executive seats” už v základnej výbave či množstvo dreva v interiéri. Súčasťou spomínaných luxusných sedadiel bude okrem klasických luxusných prvkov aj masáž lýtok a ohrievanie ramien a krku.

S unikátnym motorom

Kto si nemyslí, že V12 je unikátny motor, tomu už naozaj ťažko ulahodiť. Práve ten totiž bude bublať pod kapotou nového Maybachu S Class. V ére downsizingu je to veľmi dobrá správa aj pre petrolheadov. Tento motor je však unikátny aj iným spôsobom. Automobilka sa totiž vyjadrila, že pôjde o jediný model, v ktorom bude ponúkať dvanásťvalec.

Koľko koní nové autíčko bude mať a za akú cenu ho budete môcť dostať, známe nie je. Počkajte spolu s nami ešte dva dni.

Mrkni naše nové video: