Ford E-Transit Custom je mimoriadne atraktívna powerbanka. Na nabitie dá až 380 km!

302

Spoločnosť Ford dnes uskutočnila ďalší významný krok v procese svojej elektrifikácie, keď divízia Ford Pro odhalila prvé detaily úplne nového, čisto elektrického modelu E-Transit Custom.

Model E-Transit Custom nasleduje tesne po čisto elektrickom modeli E-Transit, ktorý sa začal vyrábať v marci tohto roku – ako prvý zo štyroch ďalších čisto elektrických úžitkových vozidiel, ktoré divízia Ford Pro predstaví do roku 2024.

Dojazd až 380 km

Je navrhnutý tak, aby stanovil novú latku v európskom segmente dodávok s nosnosťou do jednej tony a pomôže firmám v celom regióne jednoducho prejsť na elektrifikované vozidlá.

Čisto elektrický nástupca najpredávanejšej dodávky v Európe je od základov navrhnutý tak, aby hladko zapadol do ekosystému divízie Ford Pro s úlohou zvýšiť produktivitu a hodnotu. Model E-Transit Custom bude využívať softvér, riešenia pre nabíjanie, údržbu a financovanie prostredníctvom jednej komplexnej platformy Ford Pro, ktorá pomôže zvýšiť čas prevádzky a znížiť prevádzkové náklady.

Nekompromisná, čisto elektrická architektúra modelu E-Transit Custom pomáha dosiahnuť cieľový dojazd až 380 km, umožňuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom aj ťahanie prívesu – nehovoriac o novom dynamickom štýle.

Atraktívna powerbanka

Medzi funkcie vyvinuté vďaka názorom od používateľov dodávok patrí technológia ProPower Onboard, ktorá zaistí exportovateľnú energiu pre nástroje, svetlá a zariadenia na mieste používania, takže model E-Transit Custom poskytne zákazníkom výhody, ktoré sú zatiaľ rezervované pre luxusnejšie osobné elektromobily.

Model E-Transit Custom má taktiež prekvapivo expresívny dizajn. Je to funkčné vozidlo, ktoré budú s hrdosťou využívať spoločnosti všetkých veľkostí ako dôveryhodného partnera pri svojom podnikaní. Nový model má vyvážené proporcie, sebavedomý vzhľad a Full-LED svetlomety, aby nastavil výrazný nový štandard v oblasti dizajnu v kategórii dodávok do jednej tony.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Ford oznámila, že do roku 2024 sa k dvojtonovej dodávke E-Transit pridajú štyri ďalšie nové čisto elektrické vozidlá ako súčasť ikonickej rodiny Transit – vrátane dodávok Transit Custom a Transit Courier, ako aj mikrobusov Tourneo CustomTourneo Courier.

Čisto elektrický model E-Transit Custom sa začne vyrábať v druhej polovici roka 2023 ako súčasť najrozsiahlejšieho modelového radu Transit Custom, aký bol doteraz v ponuke pre európskych zákazníkov. Ďalšie podrobnosti o produkte budú zverejnené v septembri tohto roku.

Všetky varianty modelu Transit Custom bude vyrábať spoločnosť Ford Otosan – spoločný podnik spoločnosti Ford v Turecku – v závode Kocaeli, ktorý je domovským európskym výrobným závodom modelu Transit. Stane sa súčasťou predtým ohlásenej investície spoločnosti Ford Otosan vo výške 2 miliárd eur, ktorými spoločnosť podporí svoje zariadenia. Spoločnosti Ford, SK On Co., Ltd. a Koç Holding nedávno taktiež podpísali Memorandum o porozumení pre špičkový spoločný podnik a zaviazali sa vybudovať jedno z najväčších európskych zariadení na výrobu akumulátorov pre úžitkové vozidlá. Cieľom je spustiť výrobu v polovici dekády s ročnou kapacitou v rozsahu 30 až 45 gigawatthodín.

Mrkni naše nové video: