Za výkon si v novom Lotuse Eletre priplatíte

625
Zdroj: Lotus

Lotus Eletre je prvé SUV v histórii značky s vysokovýkonným elektrickým pohonným ústrojenstvom. Rad Lotus sa skladá z troch verzií, ktoré sa líšia mechanikou aj výbavou, ktorú so sebou prinášajú. Verzie dostali názov Eletre, Eletre S a Eletre R.

Eletre a Eletre S využívajú rovnaký pohonný systém. Ten sa skladá z dvoch elektromotorov ktoré poskytujú celkový výkon 603 koní s pohonom všetkých kolies a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Batéria disponuje kapacitou 112 kWh a dojazdom 600 km.

Zdroj: Lotus
Zdroj: Lotus

Verzia R má taktiež konfiguráciu dvoch elektromotorov, no na rozdiel od prvých dvoch verzií disponuje výkonom až 905 koní, ktorý mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť z 0 na 100 km/h za 2,95 sekundy. Má rovnakú batériu, no vďaka vyššiemu výkonu sa jej dojazd skrátil na 490 km.

Zdroj: Lotus
Zdroj: Lotus

Eletre s ponukou kvalitnej výbavy

Súčasťou výbavy  Lotus Eletre sú 22-palcové disky kolies, LED Matrix svetlomety, ozvučenie s 15 reproduktormi, adaptívny tempomat, parkovací asistent, aktívne vzduchové pruženie a plynulé ovládanie tlmenia. Eletre S pridáva špecifický systém zamykania dverí, ozvučenie s 23 reproduktormi, tónované sklá, ambientné osvetlenie, aktívny spojler, systém kvality vzduchu a voliteľná je možnosť namontovať karbón-keramické brzdy.

Zdroj: Lotus
Zdroj: Lotus

Vrcholom radu je Eletre R, ktorý pridáva lesklé čierne kolesá, pneumatiky Pirelli P Zero, karbónový balík, karbón-keramické brzdy s 10-piestikovými strmeňmi AP Racing vpredu, aktívnu prednú masku chladiča, inteligentné aktívne ovládanie nakláňania a aktiváciu zadného riadenia.

Zdroj: Lotus
Zdroj: Lotus

Za výkon si priplatíte!

Objednávky na prvé elektrické SUV značky budú spustené v druhej polovici 2023, pričom základná verzia Lotus Eletre začína od 95 990 eur, Lotus Eletre S od 120 990 eur a Lotus Eletre R od 150 990 eur. Prvé objednané vozidlá budú zákazníkom dodané do konca roka 2023.

Zdroj: Lotus
Zdroj: Lotus