Nissan Patrol Nismo: Svet sa zbláznil! Z Patrolu je športiak

2488
Zdroj: Nissan

Toto už nemôže byť šialenejšie. Obrovský Nissan Patrol dostal športovú úpravu Nismo a ručne skladanú V8.

Najprv sme si mysleli, že nám priotrávili vodu narkotikami, no je to pravda. Nissan skutočne postavil športovú verziu obrovského SUV. V dobe, kedy na jednej strane sveta dávajú do všetkého batérie a elektromotory, aby sa znížili emisie. Presne vtedy vyrukovali s ručne skladaným osemvalcom. A just nepriznáme, že to znie vzrušujúco.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Nissan Need for Speed

Pri pohľade na toto auto sa človeku vynárajú halucinácie ako z počítačovej hry. Naozaj v tej vode nič nebolo? Toto auto vyzerá úplne ako z Need for Speed! Keď si v hre nacheatujete peniaze a kupujete všetko rad radom, skončíte s približne podobným dizajnom.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Masívny predný nárazník nie je to jediné, čo je na Nismo Patrole okázalé. Svoju rolu si perfektne plnia aj 22 palcové disky kolies či zadný spojler, pod ktorý sa pred dažďom skryje celá dedina. Skrátka skvelé! Ak túžite po aute, ktoré priťahuje pohľady, kašlite na dvadsaťročné vytuningované bavoráky.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Motor s rodokmeňom

Toto auto nebude len výkonné, ale aj veľmi exkluzívne. Pri príležitosti sedemdesiateho výročia modelu Patrol ho predstavili v Dubaji, kde aj ostane. Dostupné bude len v regióne stredného východu a v obmedzenom počte. Osemvalec s výkonom 428 koní a krútiacim momentom 560 Nm budú ručne skladať pracovníci špeciálne certifikovaní na výrobu motorov do modelov GT-R. Dovedna sú štyria!

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Viac ako pekná tvárička

To, že pri tomto Patrole nejde iba o zmenu dizajnu, ste sa asi dovtípili. Hovoríme o karosérii, ktorá bola aerodynamicky upravená tak, aby nevytvárala žiaden vztlak (o dodatočnom prítlaku Nissan nič nehovorí), ale aj o tlmičoch Bilstein.

Keďže sa k nám toto auto nedostane, asi vás nebude zaujímať cena. Tak teda, je to v prepočte okolo 90 tisíc eur.