Hyundai zastavil vývoj spaľovacích motorov. Vhupol naplno do vodíka a elektromobility

2029
Zdroj: Redakcia

Kórejská automobilka urobila hrubú čiaru. Nové konvenčné motory už vznikať nebudú.

Najprv správy o zredukovaní počtu spaľovacích modelov na polovicu, potom predstavenie novej elektrickej platformy E-GMP. Koncern Hyundai Motor Group to s prechodom na elektrinu myslí vážne. Ak vás o tom nepresvedčili extrémne atraktívne modely Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6, prichádza definitívne riešenie. Zastavenie vývoja spaľovákov.

Hyundai Motor Group sa rozhodlo uzavrieť vývojové strediská spaľovacích motorov vo svojej domácej krajine, Južnej Kórei. Väčšina vedcov a inžinierov sa presunie do divízií, ktoré sa budú venovať rozvoju elektromobility, vodíkového pohonu a polovodičov. Informuje o tom portál The Korea Economic Daily.

Netreba sa však obávať, že spaľovacie motory prestanú schádzať z výrobných liniek. Hyundai síce preskupil svoje sily v boji s novými trendmi, no vo výskumných centrách pre spaľovacie motory sa bude naďalej pracovať na rozvoji už existujúcich kúskov.

Najlacnejší vs. najdrahší: Porovnali sme základný Hyundai i30 s “plnkou”

Centrum pre vývoj prevodoviek sa zmení na testovacie stredisko a športová divízia bude tiež pracovať s elektrinou. Navyše pribudnú centrá na vývoj batérií a polovodičov.

Hyudani Ioniq 6 a 7 by mali prísť čoskoro.
Zdroj: TS Hyundai