Bentley Continental GT prichádza s ešte športovejšou úpravou. A budete ju počuť

881

Bentley Continental GT je známe svojim prepychom na palube a riadnou kopou výkonu. V automobilke však pridávajú písmenko S. A to znamená ešte viac dynamiky.

Športovosť v novom Bentley Continental GT naberá nový rozmer. Automobilka totiž uviedla na trh novú verziu S, ktorej športovú charakteristiku bude najmä počuť a vidieť. Áno, medzi riadkami čítate správne. Netešte sa predčasne, dvanásťvalec tam nebude.

Najväčšou zmenou je zovňajšok, ktorý už na prvý pohľad pôsobí dynamickejšie. Predné svetlomety sú o niečo tmavšie a predná maska obsahuje ešte viac čiernych plastov ako doteraz. Po bokoch sa budú vynímať nové 22-palcové disky kolies, samozrejme čierne. A čierne sú aj koncovky výfuku a rad ďalších prvkov.

Zdroj: Bentley
Zdroj: Bentley

V inteiréri automobilka predstavila farebnú kombináciu čiernej a červenej, ktorá bude určená len pre modely s príponou S. Označenie verzie je prítomné aj na hlavových opierkach a napriek tomu, že auto pôdobí športovo, o jeho komfortných vlastnostiach nebude pochybovať nikto.

Zdroj: Bentley
Zdroj: Bentley

No a ako je to s tým motorom? Pod kapotu sa dostane štvorlitrový osemvalec V8 s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 770 Newtonmetrov. Z 0 na 100 km/h sa rozbehne za rovné 4 sekundy. Ale to nie je nové. Čo je nové, je športový výfukový systém.