Audi SQ2 2021: 300 koní na stovku pod 5 sekúnd

468
Zdroj: Audi

Audi priblížilo ďalšie informácie o pripravovanom ostrom modeli najmenšieho crossoveru značky. Model SQ2 príde už na začiatku budúceho roka.

Skôr do mesta ako do výstavných siení. Model Q2 od Audi vnímame ako praktický crossover takzvaného “entry level” segmentu portfólia značky. Klasickú nemeckú polievku Rindsuppe však teraz v Ingolstadte poriadne oštipľavili. Do názvu pridali S, čo by sme si mohli pokojne vyložiť ako Speed.

Zdroj: AUDI Mediacenter
Zdroj: AUDI Mediacenter

Nadupaný dvojliter

Z hľadiska technológií nepôjde o nič prevratné. Naopak. Nestáva sa často, že by Audi prinieslo motorizáciu až po tom, ako sa už vyskytla v modeloch iných značiek v rámci koncernu. Preplňovaný motor 2.0 TFSI s výkonom dych berúcich 300 koní sme mohli vidieť v modeli T-Roc R či Cupra Ateca. Zabalený v mejkape od Audi by však mohol poskytnúť opäť iný zážitok. Vďaka silnému motoru a sedemstupňovej prevodovke S tronic dokáže auto zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. Maximálna rýchlosť maličkého svalovca bude elektricky obmedzená na 250 km/h.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Trochu iný dizajn

Ak sa na Q2 a SQ2 pozriete samostatne, rozdiel pravdepodobne nezbadáte. Ak by ste si ich však porovnali vedľa seba, zopár by sa ich našlo. Recept na športovejší dizajn pri SQ2 spočíva v nižšom položení mriežky chladiča vpredu. Vzdadu je rozdiel badateľný hlavne vďaka štyrom výfukom a plastovým klenutiam nad nimi.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Najväčšiu zmenu v interéri prinesie športový multifunkčný volant so športovými sedačkami. Digitálne rozhranie virtuálneho prístrojového panela sa tiež poteší ostrejšiemu vzhľadu.

Na začiatku budúceho roka

Zatiaľ, čo na nemeckej stránke značky sa už o novom modeli SQ2 dočítate, slovenská stránka túto možnosť zatiaľ neponúka. Napriek tomu by sa prvé kusy mali dostať ku svojim majiteľom už na začiatku roka 2021. Počiatočná cena nie je momentálne dostupná. Vzhľadom na svojich ostrých súrodencov (T-Roc R od 41 170 eur a Cupra Ateca od 45 960 eur) však môžeme očakávať cenovú hladinu okolo 45 tisíc eur.