Zmiešané pocity? Ford GT Le Mansory má 700 koní a vyzerá ako autonehoda

3227
Zdroj: Mansory

Ja viem, že dizajn je vecou osobného vkusu, ale bohajeho, táto vec je strašne škaredá. A nie je sa čomu čudovať – pochádza od úpravcu Mansory, lídra v oblasti najškaredších úprav exkluzívnych automobilov. Dielňa tento rok oslavuje 30 rokov práve upraveným Fordom GT s otrasným názvom.

Ozaj, dokázali ste si cez tú celú hrôzu všimnúť bizarnosť názvu tohto auta? Že je to Ford GT, to všetci chápeme. Lenže ide o tú druhú časť. Le Mansory, skomolenie pretekárskeho pôvodu Le Mans a Mansory – Zuzany Plačkovej medzi úpravcami automobilov.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Takže čo tu máme? Niekde veľmi hlboko pod karosériou tohto Fordu GT je schovaný Ford GT, ktorý sa však obrnil… obrnou. Aspoň vizuálne. Dynamický, no dravý pohľad prednej časti totiž vystriedal neurčitý, široký úškleb s upreným pohľadom štvorice šošoviek svetlometov.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Akoby to nestačilo, hneď po uzretí prednej časti vám zavolá rok 2004, že by chcel svoj tuningový spojler naspäť. Na svoj štvorkový Golf.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Ale poďme ďalej, je to predsa Mansory, takže šokovaní budeme ešte celkom dosť. Napríklad fakt nevkusným nápisom Le Mansory pod dverami auta, ktorý je, už tradične, vypracovaný fontom Times New Roman, pretože prečo nie.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Ach, nevadí, pome ďalej. Zadná časť dostala ešte o niečo viac dier, ako je to v prípade sériovej verzie, ale aspoň hostí prepĺňaný šesťvalec, ktorý po novom dáva až 700 koní výkonu. 

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Ak by ste si mysleli, že hovadský výkon zachráni situáciu s Le Mansory, boli by ste na omyle. Aj keď sa jeho maximálna rýchlosť nachádza niekde pri hranici 350 km/h.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Teda, to je prvé, čo vám napadne pri pohľade do absolútne nevkusného interiéru z bielej kože, ktorý je samozrejme posiaty decentnými detailami všedného života, akými je napríklad spínač svetlometov požičaný z každého druhého Fordu.

Zdroj: Mansory
Zdroj: Mansory

Vzniknú len tri kusy, ale to vôbec nevadí. Ford GT Le Mansory je totiž akútna strata času, pretože ho nikdy nebudete mať, nikdy nebudete potrebovať a konečne, nikdy nebudete chcieť. Prepáčte, že som mrhal vašim časom.

NEPREHLIADNITE: