Volkswagen Taigo: Nový crossover k nám príde ešte tento rok

772
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen predstavil nový model, ktorý plánuje uviesť v Európe. Malý crossover Taigo doplní portfólio moderných SUV.

Ďalší nový Volkswagen prichádza! Automobilka zverejnila skice nového modelu, ktorý ponesie názov Taigo. Malý crossover kateģorie CUV (Crossover Utility Vehicle) doplní populárne modely T-Cross a T-Roc a veľkostne sa udomácni presne medzi nimi.

Nivus pre Európu

Ešte pred rokom sme informovali o novom modeli Nivus, ktorý automobilka predstavila na brazílskom trhu. Už vtedy sľubovala, že nový model plánuje aj pre Európu. Nuž, je to tu, i keď budú Nivus a Taigo veľmi podobné, nebudú úplne totožné. Zmení sa aj výrobný závod, pre Európu sa bude auto montovať v španielskej Pamplone.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Viac ako aktuálne skice zatiaľ automobilka neponúkla. Aj z nich sa však dá čo to vyčítať. Prvou informáciou je fakt, že automobil má na prednej maske písmeno R. Ak by teda aj neprišla ostrá verzia, zaručene príde ostrý dizajn R Line. Tomu dominuje atraktívna predná maska so svetlometmi prechádzajúcimi takmer k predným blatníkom. Zadná časť auta jasne prezrádza spojler, koncové svetlá po celej šírke a (nech Bože dá, aby boli ozajstné) až 4 koncovky výfukov. Auto celkovo pôsobí veľmi dynamicky a na rozdiel od T-Rocu či T-Crossu, Taigo je výrazne nižšie a širšie. Žeby automobilka oživila ducha Scirocca v crossoverovom šate? Neostáva nám, len dúfať.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Začne s úspornými motormi TSI

Sny o znovuzrodení Scirocca sa trochu rozplývajú spolu s oficiálnou informáciou automobilky, že Taigo odštartuje svoju púť s ekonomickými motormi TSI. S najvyššou pravdepodobnosťou to znamená litrový trojvalec s výkonom od 70 kW. Ako však býva zvykom, výkonnejšie verzie by mohli prísť časom. Poteší však, že ako štandard prídu LED predné svetlomety, digitálny kokpit a množstvo asistenčných systémov. Nové Taigo príde na európsky trh už na konci tohto roku.