VIDEO: Táto Lada vrhá zo svetlometov dvadsaťmetrové plamene. Nie je za čo

1256
Zdroj: Reddit

Experimenty ako tieto máme radi, pretože do všedných dní prinášajú plamienok zábavy a detskej radosti z deštrukcie. Dámy a páni, predstavujeme vám najnovší hit Redditu: Ladu, ktorá vrhá plamene asi do štvornásobku svojej dĺžky. Áno, už sme videli všetko.

Zaraďme si, prosím, tento úchylne vylepšený ruský automobil k veciam, kvôli ktorým bol vymyslený Internet.

Nevieme to vysvetliť, ale to vôbec nevadí

Hľadanie celého príbehu tejto plameňometnej Lady po sociálnych sieťach neprináša uspokojujúce výsledky, ale na mieste je aj otázka, či je akékoľvek vysvetlenie skutočne potrebné. Vo videu síce nevidíme upravenú Ladu 2016 v pohybe, ale celkom zreteľne vnímame, že dva kužely plameňov vychádzajú z jej dvoch unavených svetlometov.

Najdrsnejšia Lada Niva? 4×4 Bronto má drapáky, poctivý motor a nízku cenu

Nie je jasné, ako funguje technika pod kapotou auta, alebo či sa vôbec pod kapotou nachádza. Tradičné plameňomety v (sadistických) vojenských aplikáciách totiž často posielajú horľavé palivo z tlakovej nádrže a potom túto zmes zapália až vtedy, keď opúšťa zariadenie. To môže byť aj pripad nášho ruského experimentu, keďže sú však takéto zariadenia spravidla objemnejšie, je tiež možné, že sa výkonné čerpadlo nachádza niekde mimo vozidla, keďže video síce ukazuje Ladu vrhajúcu plamene, no neukazuje Ladu v pohybe na kolesách. Tak či onak:

Zdroj: Tenor
Zdroj: Tenor
Mrkni naše nové video: