VIDEO: Preťahovačka BMW X7 M50i, iX a Mercedesu-AMG G63 má prekvapujúceho víťaza

2551

Už dlho tu nebol Mat Watson z portálu CarWow, ktorého obsah skrátka máme radi, pretože sa zaoberá vecami, ktoré sú v živote bežného človeka naozaj podstatné. Napríklad tým, ktoré auto z trojice BMW X7 M50i, BMW iX xDrive50 alebo Mercedes-AMG G63 vyhrá preteky v preťahovaní lanom.

BMW iX je skutočne pôsobivý automobil, to mníchovská automobilka dokázala už v našej prvej jazde. Kto ešte nečítal a nevidel, môže mlčať naveky, alebo tak učiniť tu:

PRVÁ JAZDA: BMW iX xDrive50⎜Budúcnosť je teraz

V skratke, ide o veľmi pôsobivý automobil s kontroverzným vzhľadom, na ktorý sa však dá zvyknúť, s komfortom, na ktorý si zvyknete skôr, než stihnete vysloviť slovo “zvyk”. Podobné vlastnosti však vieme nájsť aj na jeho spaľovacom bratrancovi s označením X7 a motorom M50i, ktorý – používajúc rovnaké čiselné označenie – by mal mať výkon prakticky ekvivalentný tomu elektrickému. A aj to tak je, v pomere 385 elektrických kilowattov vs. 390 spaľovacích kilowattov.

Preťahovanie elektromobilu s vozidlom so spaľovacím motorom je pomerne disproporčná a delikátna záležitosť, kvôli zabráneniu poškodenia drahých áut sa súboj udial mimo spevnenej cesty, na vlhkej zemi. A to je snáď ešte zaujímavejšie, pretože v tomto set-upe má elektromobil s prepracovanejšou kontrolou trakcie a väčšou hmotnosťou všetky predpoklady na to, aby vyhral – no ako uvidíte vo videu približne v 2:51, také jednoduché to zasa nie je. Pneumatiky? Možno.

A aby sme úplne nezabudli, do mixu ku koncu videa vstúpi Mercedes-AMG G63 a… no, veď uvidíte.

Mrkni naše nové video: