Toto je najpredávanejšie Lamborghini. Aj vy sa pýtate, kam ten svet speje?

3875
Zdroj: Lamborghini

Asi ste to čakali. Týmto smerom sa vyvíja spoločnosť. Ako sa hovorí, “pokrok nezastavíš.”

Najpredávanejším Lamborghini všetkých dôb je Urus. Za tri roky produkcie sa ho predalo až 15 tisíc kusov. Aj vy sa ťukáte po čele, že výrobca športových áut je najúspešnejší práve s ozrutnými SUV? Nuž, taká je doba. Nie je jediný.

Zdroj: Novitec
Zdroj: Novitec

Vyrábať SUV je dnes pre automobilky povinnosťou. Pochopili to v konvečných automobilkách, ale pochopili to napríklad aj v Porsche, kde SUV tiež tvoria základ predajov značky. Akokoľvek šialene to znie, taká je doba. A potvrdzujú to aj čísla Urusu.

Zdroj: Novitec
Zdroj: Novitec

Predstavený v roku 2017, predávaný od 2018. Len za prvý rok predaja superšportového SUV si našiel Urus 4962 nových majiteľov. Dnes sa podieľa na obrate značky až 61 percentami. Za prvú polovicu roka 2020, ktorú poznačil COVID-19, ho predali viac ako všetkých Huracánov a Aventadorov dokopy. Nečudo, že sa automobilka sústredí primárne na Urus. Je to preto, že si jej zákazníci konečne založili rodiny? Alebo preto, že mladšia generácia je menej kúpyschopná? Ťažko povedať.

Skutočnosťou je, že Urus ešte rozhodne má čo ponúknuť. Podľa informácií z austrálskeho Motoringu plánuje automobilka predstaviť verziu EVO s ostrejšími jazdnými vlastnosťami. Očakáva sa rovnaká pohonná jednotka vyladená na vyšší výkon. Pre všetkých, ktorým by náhodou štvorliter V8 s výkonom 478 kW a 850 Nm nebol dosť.

Mrkni naše nové video: