Takto vyzerá koncept Genesis X! Dovidenia, Európa

2403
Zdroj: Genesis

Genesis predstavilo svoj nový koncept s tajuplným názvom X. Ak pôjde do výroby, bude jedným z najkrajších áut na trhu.

Značka Genesis na Slovensku nie je príliš etablovaná, čo je škoda. Jej luxusné automobily majú v Európe neľahké poslanie konkurovať nemeckým luxusným limuzínam. Ak však zákazníka nepresvedčí toto auto, tak janeviemuš. Koncept X od Genesisu totiž obsahuje azda všetko, čo sa človeku na aute môže páčiť. Počnúc karosériou, končiac detailmi.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Už vám tečie slinka? Keby sa tak stal realitou… Najfascinujúcejšie na tomto kúsku je, že je absolútne konvenčné. Nesnaží sa zaujať masívnymi hranami alebo komickými moderne pôsobiacimi oblúkmi.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Jeho dizajn je dokonale vyvážený a niekedy sa až pristihnete, že si ho spájate so starou Amerikou. Akurát jedna vec je skutočne fascinujúca. Toto auto nemá predné svetlomety! Namiesto toho iba akési dva svetelné pásiky.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Podobné dva pásiky sa starajú o osvetlenie zadnej časti, ktorá je nemenej pekná. Preliačina vzadu s nápisom GENESIS trochu pripomína aktualizované Bentley Bentayga, akurát tu ju použili na úplne inej karosérii. Nezabúdajme ani na chýbajúce kľučky, kamery namiesto zrkadiel a masívne disky rozmerov, ktoré si ani netrúfame tipnúť.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Interiér je tiež absolútne jednoduchý. Hnedá perforovaná koža, ktorú nájdete na sedadlách, vyzerá ako tá, z ktorej mal váš otec vyrobenú peňaženku. A to ešte neviete, že bezpečnostný pás je až štvorbodový ako v ozajstnom športiaku. Volant má len dve ramená a neviem presne prečo, ale tiež akoby pripomínal históriu.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Stredový tunel a palubná doska sú úplne minimalistické a displeje očividne neviditeľné až do momentu, kým sa nerozsvietia. Dominuje tu aj druhá farba kože, tmavomodrá so zeleným nádychom. Riešenie stredového tunelu, ktorý vyzerá, že pláva v priestore, je tiež niečím, s čím sa dnes len tak nestretnete.

Zdroj: Genesis
Zdroj: Genesis

Toto auto je jednoducho dokonalé. Myslíme si to aj bez toho, aby sme sa v ňom viezli, alebo skutočne vedeli, či sa vôbec tento kus umenia niekedy dostane na cesty. Bohužiaľ, nevieme. Rovnako, ako nevieme, čo toto auto poháňa. Ale ten dizajn… Ach.