Súkromný DJ v Porsche: Na základe jazdy vám auto zloží vlastnú pieseň

533
Zdroj: Porsche

Automobilka vyvíja systém, ktorý na základe vášho správania za volantom zloží unikátnu pesničku iba pre vás.

Žeby autá začali kafrať do práce svetoznámym DJom? Povedzme si narovinu, nápad skladať pesničku na mieru na základe vodičovho štýlu jazdy musel vzniknúť v nejakej poriadne alternatívnej hlave. Tomu sa hovorí posunúť jazdný zažitok na novú úroveň.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Nemecké Porsche pracuje na systéme, ktorý nazýva Soundtrack My Life. Iba prednedávnom zverejnilo šiestu generáciu svojho infotainmentu, do ktorého by mala v blízkej dobe zapracovať aj túto fičúrku. Potom už naozaj žiadna jazda nebude ako predtým.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

“Táto technológia nie je o prehrávaní personalizovaných playlistov alebo o prispôsobovaní tempa a tóniny existujúcej hudby, aby sme ju zladili z rýchlosťou auta. Ide o vytváranie individuálneho zážitku,” hovorí Norman Friedenberger zodpovedný za vývoj systému Soundtrack My Life. Automobil bude na základe umelej inteligencie vyberať zo svojej zvukovej banky melódie a kombinovať ich tak, aby sa hodili na konkrétnu situáciu, v ktorej sa vodič nachádza. A to všetko v reálnom čase.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Pripadá vám to ako sci-fi? Aj nám. Chcel by som však vedieť, akú hudbu by Porsche vybralo pre moju jazdu. A či by bola iná od mojich kolegov. Vás nie?

Mrkni naše nové video: