Ssangyong Torres EVX: Záruka milión kilometrov na batériu?!

509

Juhokórejská automobilka SsangYong u nás v minulom roku začala predávať model Torres so spaľovacím motorom. Aktuálne sa na slovenský trh dostáva aj Torres EVX, čiže elektrický variant. Novinka si zachováva všetky prednosti svojho benzínového súrodenca –  priestranný interiér, robustnú konštrukciu, bezpečnosť a spoľahlivosť.

Navyše pridáva nové dizajnové prvky v interiéri aj exteriéri a tiež výhody elektrického pohonu – tichý chod, nulové emisie a nižšie prevádzkové náklady. Rovnako ako ostatné modely SsangYong si Torres EVX drží atraktívny pomer ceny k hodnote.

Štýlové SUV zaujme dizajnom, praktickosťou aj priestrannosťou interiéru. Batožinový priestor má základný objem 839 litrov a čerešničkou na torte je nadštandardne vysoká záruka na batériu – až 10 rokov alebo 1 milión km!

Prednosti modelu Torres EVX:

  • Záruka na batériu: 10 rokov / 1 milión km (platí pre vysokonapäťovú batériu, ak kapacita batérie klesne pod 70 %)
  • Kombinovaný dojazd: 462 km (podľa WLTP)
  • Batožinový priestor: 839 litrov s variabilitou využitia (až 1 662 litrov po sklopení sedadiel)
  • Ťažná sila: 1 500 kg
  • Kapacita batérie: 73,4 kWh
  • Výkon elektromotora: 207 k a 339 Nm

Moderný dizajn a komfortný interiér

Dominantou prednej časti sú denné LED-ky, ktoré horizontálne pretkávajú celú masku. Interiér vozidla bol navrhnutý s dôrazom na atraktívny dizajn, komfort všetkých cestujúcich, prehľadnosť a prémiový zážitok.

Už v základnej cene 34 990 € zákazník získa bohatú výbavu, ktorá zahŕňa rad šikovných systémov a bezpečnostných asistentov. Je to napríklad adaptívny tempomat, 12,3-palcový LCD digitálny prístrojový panel, rovnako veľkú centrálnu obrazovku multimediálneho systému, dvojzónovú automatickú klimatizáciu alebo zadnú HD parkovaciu kameru.