Škoda ohlásila nové SUV. U nás si ho nekúpite

1458
Zdroj: Škoda

Nové SUV mladoboleslavskej značky príde už tento rok. Vy si ho však nebudete môcť kúpiť.

A je to oficiálne. Európska automobilka opäť prinesie auto, k torom si v Európe môžeme nechať len snívať. Nové SUV bude určené len pre indický trh a príde už o pár mesiacov. Ponesie názov Kushaq.

ŠKODA VISION IN AUTOGRÁTIS

Že ide o SUV, by ste vytušili už z názvu auta. Začína písmenom K a končí písmenom Q. Jeho názov však nevznikol náhodnou kombináciou písmen, ktoré spolu znejú. Slovo “kushak” totiž v sanskrite znamená “kráľ” alebo “vladár.”

Nový vladár sa bude svojimi rozmermi zaraďovať do kategórie subkompaktných SUV, v ktorej Škoda ponúka Kamiq. Postavený bude na koncernovej platforme MQB-A0-IN, pri ktorej posledné dve písmenká naznačujú špecifikáciu práve pre indický trh. Zatiaľ poznáme len obrysy auta. Oficiálne ho automobilka predstaví až v marci. Jeho dizajn však bude vychádzať zo štúdie Vision IN, o ktorej sme písali už minulý rok.

ŠKODA VISION IN AUTOGRÁTIS

Škoda nie je prvou automobilkou, ktorá pochádza z Európy a predstavuje modely, ktoré v Európe nekúpite. Vzhľadom na neustále sprísňujúce sa ekologické a bezpečnostné normy na starom kontinente sa autá stávajú príliš drahé pre trhy, kde bežné autá stoja aj pod 9000 eur. Práve preto je portrebné ponúknuť niečo, čo medzi zákazníkmi uspeje. Podobne to spravil aj Renault so svojim modelom Kiger. Ten si tiež kúpite len v Indii.

NEPREHLIADNITE: