Predplatné za vyhrievané sedadlá? Túto kuriozitu zaviedla známa nemecká značka

607
Zdroj: BMW

Príplatková výbava odomknutá na diaľku? Na to sme si zvykli. Poskytovať ale vyhrievané sedadlá za mesačný poplatok? To je skutočne nezvyčajné.

Pozeranie filmov alebo počúvanie hudby za mesačný poplatok? Na to sme si už zvykli. Ročné poplatky za internetové služby sú pri nových autách už tiež celkom bežnou praxou. Platiť mesačný poplatok za výbavu v aute, ktorá je aj tak na palube, je však kurióznou novinkou. Napokon, svoje o tom vie aj majiteľ Audi Q4 s viaczónovou klimatizáciou, ktorý môže používať iba jednu zónu.

Majiteľ Audi Q4 zapol klímu, toto sa mu zobrazilo… a nejde o prvý apríl

S najnovším výstrelkom prišla ďalšia nemecká automobilka. BMW v Južnej Kórei predáva funkciu vyhrievania sedadiel na princípe predplatného. Za mesiac zaplatíte približne 18 dolárov, za rok 176 a ak by ste si chceli zadok vyhrievať až tri roky, zaplatíte zvýhodnenú sumu 283 dolárov. Našťastie si vyhrievané sedadlá môžete kúpiť aj natrvalo, a to za 406 dolárov. Nič z toho však nemusíte robiť hneď pri objednávaní auta. Vďaka obchodu ConnectedDrive Store je to možné prakticky kedykoľvek priamo z paluby. Samozrejme, v spomínanej Južnej Kórei.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Keď sa to tak vezme, ide o celkom zaujímavý koncept. Ak by ste si platili za vyhrievané sedadlá len v zimných mesiacoch, vyšli by vás lacnejšie práve s predplatným ako pri klasickej kúpe. Avšak, povedzme si narovinu. Vedieť, že v aute niečo máte, a nemôcť to používať…

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Na podobnom princípe v tejto ázijskej krajine fungujú aj ďalšie technológie, ktoré auto fyzicky má, ale aj tak vám ich predáva. Príkladom je vyhrievaný volant, automatické ovládanie diaľkových svetiel, palubnú kameru či dodatočné asistenčné systémy. O funkcii informuje portál Motor1.

Mrkni naše nové video: