Nový Hundai Kona: Automobilka ukázala prvé obrázky

1014
Zdroj: Hyundai

Druhá generácia subkompaktného crossoveru sa podarila. Aspoň na fotkách vyzerá úchvatne.

Hyundai Kona je modelom s relatívne krátkou históriou, ale významným úspechom. Do sveta so stále väčším dopytom po crossoveroch a SUV-čkach prišla v roku 2017 v prvej generácii, a teraz prichádza na rad pokračovanie. Automobilka zverejnila prvé obrázky druhej generácie, ktorá sa bude opäť opierať o paletu rôznych motorizácií, od spaľovacej cez full-hybridnú až po elektromobil.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Väčšia

Oproti prvej generácii sa nová Kona citeľne nafúkne. Na dĺžku pribudne až približne 15 centimetrov, na šírku sa zväčší o 2,5 a najpodstatnejšou zmenou bude rázvor. Nárast 6 centimetrov bude zaručene cítiť aj v interiéri.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Nová Kona bola vyvíjaná prioritne ako elektromobil, čiže proti všetkým doposiaľ zaužívaným trendom. Znamená to, že riešenie spaľovacieho pohonu konštruktéri napasovali do karosérie, ktorá je čo najviac optimalizovaná, po aerodynamickej stránke a aj rozložením kokpitu, na elektrický pohon.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Elektrický model bude rozlíšiteľný vďaka pixelom v čiare spájajúcej denné svietenie vpredu, ale aj koncové svetlá vzadu. Vo všeobecnosti sa dizajnérom podarilo zachovať základné črty Kony, no pridali aj “lom” cez dvere, ktorý môžete vidieť v elektrickom IONIQ5, avšak zvažuje sa opačným smerom – od kolies vzadu smerom k podvozku vpredu.

Elektrointeriér

Až v interiéri naplno pochopíte, čo znamená, že Kona sa vyvíjala prioritne ako elektromobil. V žiadnom spaľováku značky Hyundai nenájdete viac “elektromobilový” kokpit. Hyundai vsadilo na čistotu línií a ak nás oči neklamú, vypustilo aj svoje logo na volante. Nenájdete tam štvorčeky ako v nových IONIQoch, ale rovný pásik reflektujúci dizajn vonkajších svetiel.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Samozrejme, absentujúci stredový tunel sa v spaľovacom a hybridnom modeli konať nebude. Napriek tomu však verne pripomína segment z elektrického IONIQ 5. Inými slovami, je nám jasné, čo bolo inšpiráciou dizajnérov.

Viac detailov o Kone druhej generácie zatiaľ dostupných nie je. Automobilka ich postupne zverejní v blízkej dobe. Takáto bola prvá generácia…