Nové Mitshubishi ASX odhalené: Takýto je Japonec z Európy

1317
Zdroj: Mitsubishi

Mitsubishi predstavilo novú generáciu modelu ASX. Jeden z najúspešnejších európskych modelov prvýkrát pochádza z Európy.

Nová generácia ASX-ka vychádza zo spolupráce Renault-Nissan-Mitsubishi a už na prvý pohľad je jasné, odkiaľ vietor fúka. Až podozrivo nápadne sa podobá na Renault Captur a ponúkne aj hybridné a plug-in hybridné motorizácie.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Dynamický štít

Tak nazýva automobilka prednú masku, ktorá pôsobí robustne, dynamicky a zároveň elegantne. Na jej čele sa namiesto jedného diamantu vynímajú tri. Po bokoch vzhľad dotvárajú 17 alebo 18-palcové disky kolies a vzadu nájdete namiesto loga značky iba nápis MITSUBISHI a označenie modelu. Tam, kde zvykol bývať znak, sa teraz nachádza vystúpený “nos” s cúvaciou kamerou.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Variabilný interiér

Nové ASX ponúkne batožinový priestor s objemom 332 litrov, ktorý však bude vďaka posuvnej zadnej lavici možné zväčšiť o ďalších 69 litrov. Pri nastupovaní nechýba známa technológia, ktorá odomkne auto v momente, keď sa vodič s kartou priblíži, a zamkne vtedy, keď sa vzdiali. Bez nutnosti čokoľvek stláčať.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Multimediálny systém nazývajú v Mitsubishi Smartphone-link Display Audio a pozostáva zo 7 alebo 9,3-palcovej obrazovky a za príplatok ponúkne aj audiosystém BOSE. Zaujímavosťou ale je, že ASX ponúkne aj analógový prístrojový štít. Vyššie stupne výbavy samozrejme dostanú 10 palcov a možnosť personalizácie.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Motory

Pod kapotou Mitsubishi ASX bude po novom bublať v základe jednolitrový trojvalec spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Vyššie od neho bude stáť 1,3-litrový mild hybridný systém spojený s manuálom alebo sedemstupňovým automatom. Ak sa posunieme v elektrifikácii ďalej, dostaneme full hybrid s dvomi elektromotormi a jedna-šestkou. Ponuke bude kraľovať plug-in hybrid, ktorý k full hybridu pridá 10,5 kWh batériu.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Rozsiahla záruka

Nové ASX ponúkne záruku, ktorá je pri Mitsubishi štandardom. Všeobecná záruka bude trvať 5 rokov alebo do 100 000 kilometrov, na prehrdzavenie karosérie dostanete 12 rokov, na batériu a jej kapacitu 8 rokov alebo 160 000 kilometrov a k tomu ešte asistenčnú službu na 5 rokov.

Automobilka uvedie nový model do predaja v marci roku 2023 a predpokladáme, že zostane pod drobnohľadom. Keďže ide o auto takmer totožné s Renaultom Captur, Mitsubishi sa bude musieť odlíšiť na poli výkonov alebo ceny. Tešíme sa na to, s čím nás prekvapí.

Mrkni naše nové video: