Nová Honda Civic Type R má slovenské ceny a vynikajúcu výbavu Sportline

2457
Zdroj: Honda

Honda Civic Type R pre rok 2020 dostala slovenský cenník. Počítajte s drobnými zmenami, ktoré mnohým zákazníkom chýbali či s diskrétnejšou verziou asi najbláznivejšie vyzerajúceho zástupcu ostrých modelov segmentu C.

Honda Civic Type R prináša pomerne priateľský cenník pre svojich zákazníkov. K dispozícii je verzia pre puristov, základná výbava s priateľskou cenovkou, diskrétne prevedenie Sportline a vrcholná verzia GT.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Kto si nevyberie, mal by sa pozrieť inam. Pozrite si rýchly “výcuc” z cenníka Type R modelového roka 2020.

4 verzie, skromný základ

Nabrúsený hatchback Honda Civic Type R pre rok 2020 dostanete v štyroch vyhotoveniach. Všetky sú k dispozícii výhradne s 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (CHVALABOHU!) a 2-litrovým motorom 2.0 VTEC TURBO. Z hľadiska výkonnostných parametrov sa verzie neodlišujú. Výkon motora je aj naďalej 235 kW/320 koní od 6500 ot./min. a maximálny krútiaci moment 400 Nm servíruje na predné kolesá cez mechanický samosvorný diferenciál.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Základná verzia Type R S štartuje na sume 35 990 eur. V tejto výbave sa rozlúčte s prítomnosťou systému pre elimináciu mŕtveho uhla a upozornenie na vozidlá blížiace sa z boku. Tiež nedostanete kryt betožinového priestoru, duálnu klimatizáciu či dokonca parkovacie senzory. Neprítomné je taktiež handsfree, navigácia či USB porty. Ide o puristickú výbavu a ušetrené 4 tisícky oproti najvyššej výbave GT môžete pokojne prejazdiť po víkendoch na okruhu.

NEPREHLIADNITE:

Verzia Type R ako druhý najvyšší výbavový stupeň má skôr bližšie k základnej verzii S. Štartuje s cenovkou 37 390 eur, no oproti výbave S má navrch niekoľko prvkov. Jedným z nich je napríklad automatická klimatizácia s jednou zónou či zadný stierač. Pomerne výrazný skok medzi dvoma spodnými výbavami je v oblasti multimediálnej výbavy. Type R dostanete s bluetooth handsfree, 8 reproduktormi, USB konektormi, no aj naďalej bez navigácie. Z hľadiska exteriéru spozorujete rozdiel 1 400 eur na prítomnosti LED svetlometov. Verzia S ponúka iba klasické halogény.

Sportline a GT

Najvyššiu výbavu GT si Honda cení na 39 990 eur. V jej prípade však už nemusíte tápať v cenníku. Všetko ste si z neho totiž už kúpou najvyššej výbavy zaobstarali. Nižšia verzia Sportline je lacnejšia o 600 eur s nenovkou 39 390 eur. Ako vám je už možno jasné, rozdiely medzi nimi nie sú nijak zásadné, no nejaké sa predsa nájdu. Sportline má športovú lištu v exteriéri vyhotovenú v šedej farbe, kým GT má červenú.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Zadný spojler druhej najvyššej výbavy je nízky a diskrétny. Práve tento vulgárny aerodynamický prvok polarizoval motoristickú verejnosť najviac, no teraz viete mať Type R aj bez neho. K diskrétnosti verzie Sportline sa pridávajú aj 19-palcové disky, kým všetky ostatné výbavy jazdia na “dvadsiatkach”. Čiže, prakticky, 600 eur šetríte na tom, že je vaše auto diskrétnejšie a menej o sebe kričí do sveta. Neviete sa dočkať? Nový model Civic Type R Sport Line sa začne predávať od mája 2020.

NEPREHLIADNITE: