Kupujte menej áut! Riaditeľka BMW posiela zarážajúcu správu

842
Zdroj: BMW

BMW vás nabáda k tomu, aby ste kupovali menej áut. Toto sme od automobilky naozaj nečakali.

Čím viac produktu sa predá, tým väčšie príjmy dosiahne daná spoločnosť. Toto je jedna zo základných poučiek konzumerizmu a kapitalizmu. Aj preto nás zarazilo, že popud na kupovanie menej áut dostávame priamo od automobilky. Nabáda k nemu riaditeľka udržateľnosti BMW Monika Dernaiová. Majitelia áut by radšej mali dopriať dostatok opatery svojmu aktuálnemu autu a predávať ho neskôr.

“Musíme sa zamyslieť nad tým, ako predĺžiť životnosť áut. […] Idea môže spočívať v tom, že by sa dal napríklad aktualizovať interiér. Potrebujeme nové možnosti a schopnosti na trhu s náhradnými dielmi a navrhovať autá tak, aby sa dalo vybrať sedadlo a nahradiť novým – vtedy sa z auta stane jazdené, ktoré vyzerá ako nové. Môže mať rovnakého majiteľa, ktorý si nekúpi nové auto, ale ako BMW v tom stále vidíme biznis model a profituje z toho celá spoločnosť,” povedala Monika Dernaiová na tlačovej konferencii v Londýne. Informuje o tom tamojší portál Autoexpress.

Vo svojom príhovore ďalej dodala, že jednoducho nie je reálne, aby všetci jazdili hromadnou dopravou, na bicykli alebo chodili peši. Vyhnať autá z ulíc je jednoducho nereálne, no cirkulárna ekonomika by sčasti mohla vyriešiť aj ekologický problém.

Mrkni naše nové video: