Je tu úplne nová KIA Niro! Komu vadil nemastný a neslaný dizajn, dostal oškvarky

1880
Zdroj: KIA

Kia odhalila prvé obrázky svojho celkom nového Nira, ktoré je už 5 rokov neoddeliteľnou súčasťou ponuky ekologických vozidiel Kia. V minulej generácii to bolo veľmi schopné auto nadupané výbavou, no chýbalo mu trocha charizmy. V novej generácii zjavne spadlo do čarovného kotlíka ako Obelix!

Nové Niro, vytvorené v duchu novej dizajnovej filozofie “zjednotenie protikladov”, ilustruje záväzok značky Kia k trvalej udržateľnosti. Okrem pár eko-informácií však o ňom ešte veľa nevieme.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Výrazný čávo z udržateľných materiálov

Inšpiruje sa svetom prírody, ktorý má trvalá udržateľnosť chrániť, reaguje na komplexné naroky spotrebiteľov presadzujúcich udržateľnosť a súčastne prichádza s dizajnom spájajúcim ekologockú úspornosť a potešenie z jazdy.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Exteriér nového Nira nadväzuje na odvážne dizajnové prvky konceptu Habaniro prezentovanom v roku 2019. Štýlový crossover stelesňuje charakter štúdie Habaniro s modernými prvkami karosérie v dvojfarebnom prevedení.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Tlačová správa od Kie hovorí, že “Netradičná asymetrická prístrojová doska v interiéri kombinuje horizontálne a diagonálne tvary s odkazom na dizajnové stvárnenie “zjednotenie protikladov” a napĺňa princíp “Joy for Reason” prostredníctvom praktickej a ekologockej konštrukcie.” Ak to preložíte do ľudského jazyka, dostanete úplne nový interiér, ktorý si prevzal niekoľko prvkov z nového, čisto elektrického modelu EV6.

Je to napríklad volant alebo niekoľko iných dotykových riešení z modelu interiéru, v súčinnosti s infotainmentom. Automobilka sa tiež chváli, že niektoré materiály použité v interiéri pochádzajú z obnoviteľných zdrojov – napríklad farby sú na vodnej báze a úplne absentujú prídavky BTX, teda zmes benzénu, toluénu a xylénových izomérov, ktorá nie je pre planétu prospešná. Tak čo, ako sa vám nové Niro páči?