Jazdíte na Golfe? Volkswagen pre vás chystá veľkú aktualizáciu

893
Zdroj: František Pisarovič

Volkswagen plánuje obrovskú softvérovú aktualizáciu. Do nových Golfov bude montovať výkonnejšie čipy.

Ak vlastníte nový Volkswagen Golf, s veľkou pravdepodobnosťou pôjdete na jar 2022 do servisu. Automobilka prichystala obrovskú aktualizáciu softvéru, ktorá by mala navždy ukončiť problémy s novým infotainmentom MIB3.

Zákazníci informovali o najrôznejších poruchách nového systému. Začínajúc spomaleným chodom multimédii, cez chybné rozoznávanie dopravných značiek, končiac občasným vypadávaním asistenčných systémov či zlyhávaním bezkľúčového systému. Všetky tieto problémy vyrieši podľa hovorcu značky práve spomínaná aktualizácia. Keďže MIB3 nie je schopná aktualizovať na diaľku, návšteva servisu je nevyhnutná.

Zdroj: David Dejvo Schun
Zdroj: David Dejvo Schun

V budúcnosti plánuje Volkswagen predchádzať občasným chybám aj inštaláciou výkonnejších súčiastok a ešte prepracovanejšieho softvéru. Najväčšou fyzickou zmenou bude silnejší grafický procesor.

TEST: Volkswagen Golf GTI Clubsport: Nudný test

Aktualizácia systémov, a s ňou spojené pozývanie majiteľov ôsmej generácie Golfa do servisov, by mala začať v priebehu prvého štvrťroka 2022. Aspoň tak hovorí portál heiseAutos, ktorý informuje o situácii na nemeckom trhu.

Mrkni naše nové video: