Hyundai odhalí 3 športové modely N. Jeden by mohol byť aj na vodík

560
Zdroj: Hyundai

Hyundai N Day bude dňom veľkých odhalení. Automobilka predstaví až tri nové modely N. Veľké spaľovacie motory však nečakajte.

Hyundai Kona, i20, i30 a i30 Fastback. Všetky tieto modely dostali poriadnu dávku korenia a písmenko N na koniec. Športovosť v kórejskej automobilke však nekončí. Už 15. júla ohlásila takzvaný Deň N. A bude to niečo ako Deň D, avšak pre dynamické vozy Hyundai. Predstaví až tri nové športové modely. Pravdepodobne však nepôjde o bublajúce benzínové motorizácie ani pri jednom z nich.

Ako vidno aj z videa, ťažisko bude hrať elektrina. A vo veľkom sa očakáva, že dva z troch modelov budú práve ostrý IONIQ5 N a IONIQ6 N. Identitu tretieho modelu Hyundai zatiaľ drží v tajnosti.

Hyundai ukázal revolučný, sériový IONIQ 6. Inšpirovala ho aj československá Tatra

Náhľadový obrázok jasne ukazuje len hornú siluetu auta prikrytú plachtou. Najdominantnejším prvkom je zadný spojler, ktorý ale neodkazuje na žiadne doteraz známe auto značky. Rovnako je na tom aj celá športová silueta sedanu. Na internete sa preto objavujú dohady, že nepôjde o športovú N-kovú verziu už predávaného modelu, ale skôr o akýsi koncept budúcnosti tejto divízie. Na fórach sa skloňuje aj možnosť vodíkového pohonu prostredníctvom palivových článkov.

TEST Hyundai IONIQ5: Obývačka na kolesách

Pokiaľ ide o IONIQ6, tam nie sú známe zatiaľ ani motorizácie základnej verzie. Vrchol aktuálnej ponuky modelu IONIQ5 je však 304 koní. Ak by do tohto elektromobilu nainštalovali konfiguráciu podobnú Kii EV6 GT, ktorá sa na stovku dostane za 3,5 sekundy, jeho výkon by sa mohol posunúť až na 430 koní alebo ešte vyššie. Výkon teda novým N-kovým autám chýbať nebude. Najväčšou výzvou pre inžinierov bude to, ako si poradia s vlastnou hmotnosťou.

Mrkni naše nové video: