FOTO: Nová KIA Sorento je sexy a prinesie nadupaný interiér!

5608
KIA Sorento 2020 AUTOGRÁTIS

Nie, že by bola terajšia KIA Sorento zastaralá, ale aj tak prichádza jej nová generácia. Verejnosti sa predstaví už na ženevskom autosalóne a prinesie elektrifikované pohony aj novú úroveň komfortu v interiéri.

Dizajnérov spoločnosti Kia inšpirovala myšlienka spojenia kultivovanosti s odvážnosťou. Ich snahou bolo zachovať robustný vzhľad predošlých generácií modelu Sorento, budiaci dojem odolnosti, ale s väčšou dávkou kultivovanosti a elegancie. Sorento je teraz štýlovejšie než kedykoľvek predtým.

V jednoduchosti je krása

Jeho zovňajšok zaujme ostrejšími líniami v kombinácii so súvislými plochami, vďaka čomu sú tvary karosérie výraznejšie než v prípade oblejšieho predchodcu. Výsledný dizajn s modernejšími, geometrickými detailmi a predĺženou, viac dozadu pretiahnutou siluetou pôsobí sebavedomejšie, zrelšie a atraktívnejšie.

Zmeny sa dotkli aj prednej masky modelu Sorento, ktorá vďaka novému stvárneniu motívu „tigrieho nosa“, typického pre vozidlá Kia, pôsobí asertívnejšie. Je širšia, zaberá väčšiu plochu a na oboch stranách prirodzene prechádza do integrovaných svetlometov. Dôraz na dizajn podčiarkujú aj samotné svetlomety s novými LED svetlami na denné svietenie v tvare „tigrieho oka“, ktoré silno pripomínajú línie okolo očí tigra.

Tie správne proporcie

Pri pohľade z profilu sú proporcie modelu Sorento mierne upravené tak, aby vozidlo vyzeralo dlhšie aj vďaka kratšiemu prednému a zadnému previsu a dlhšiemu rázvoru náprav. Úprava proporcií zahŕňa aj predĺženie kapoty. Vďaka posunutiu stĺpika A o 30 mm ďalej od prednej nápravy je celá kabína posadená viac vzadu. Zadná hrana kapoty obopína predné blatníky a prechádza do výraznej charakterovej línie tiahnucej sa pozdĺž celého boku modelu Sorento a plynule nadväzujúcej na nové vertikálne koncové svetlá.

Sorento tvorí základ omladeného radu vozidiel SUV značky Kia, kam patria aj modely Seltos, Stonic, SportageTelluride. Nový model je výsledkom spoločného úsilia troch štúdií, ktoré sú súčasťou globálnej dizajnérskej siete spoločnosti Kia pôsobiacej v Kórei, EurópeSevernej Amerike. Model štvrtej generácie je postavený na úplne novej platforme, prinášajúcej do segmentu stredne veľkých SUV vyššie štandardy z hľadiska priestrannosti, praktickosti, hospodárnosti a kvality, o čom svedčia aj prvé fotografie veľmi príťažlivého interiéru.

Nové Sorento absolvuje svoju premiéru už 3. marca 2020 na ženevskom autosalóne. Vtedy vám posunieme aj viac informácií o novinke zo sveta veľkých SUV.

NEPREHLIADNITE: