Ford Ranger Raptor na Slovensku! Poctivé americké železo dostalo cenovku

457
Zdroj: Rasťo Bujna

V Európe obor, v USA jeden z menších. No v každom prípade v extrémnej verzii Raptor. Ford priniesol na Slovensko nového Rangera!

Trojlitrový ecoboost, dve turbá a výkon 292 koní. Taký je nový vrcholný Ford Ranger Raptor, ktorý automobilka ukázala aj Slovensku. Len tak mimochodom, už v dobe predstavenia vraj zaznamenali trojciferný počet objednávok.

Zdroj: Rasťo Bujna
Zdroj: Rasťo Bujna

Športovú verziu ozrutného pikapu pomáhala vyladiť divízia Ford Performance. „Je výrazne rýchlejší, vyzerá neuveriteľne, je nabitý novými funkciami a je to najodolnejší Ranger, aký sme kedy vyrobili,“uviedol Dave Burn, hlavný konštruktér divízie Ford Performance pre program Raptor.

Raptor bol doteraz poháňaný výlučne dvakrát prepĺňaným dvojlitrovým naftovým motorom. Ten ostáva v ponuke tiež. V novej verzii však dostal viac výkonu a nové jazdné režimy. Tým najšportovejším bude režim Baja inšpirovaný jednými z najdrsnejších off-roadových pretekov Baja 1000.

Zdroj: Rasťo Bujna
Zdroj: Rasťo Bujna

Nová generácia s už známym naftovým dvojlitrom vyjde po novom na 67 188 eur s DPH. Ak by ste chceli vrcholnú takmer 300-koňovú benzínovú verziu s novým trojlitrom, pripravte si 71 388 eur.