Diabolské BMW iX M60 dostalo slovenskú cenu. Vystrelí vám dekel

1118
Zdroj: BMW

Najostrejšia verzia čisto elektrického SUV značky príde aj na Slovensko. Za cenu bytu.

BMW iX je skutočne neskutočným autom. To, ako dokáže navodiť jazdný zážitok a maskovať pritom svoju hmotnosť, je neuveriteľné. Má to však jeden háčik. Automobilka BMW si je týchto silných stránok vedomá a podľa toho si aj zapýta.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

V základnej výbave ho dostanete od 78 550 eur. Za túto cenu máte xDrive40 s výkonom 326 koní. Náš pekelník František sa v prvej jazde pozrel na zúbok vtedy najvyššej motorizácii, xDrive50 s počiatočnou cenou 104 460 eur. Už sa pomaly dostávame cenovo niekde na úroveň, v ktorej lietajú zaoceánske lietadlá.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Iba prednedávnom však BMW ohlásilo, že aj elektromobil si zaslúži M-kový štítok, a tak predstavil iX M60 s výkonom 540 koní a schopnosťou toto číslo dočasne zvýšiť až na 619 koní! Vďaka tomu sa z 0 na 100 km/h dostane iba za 3,8 sekundy, čo je na takmer trojtonové auto podobné rýchlosti projektilu. Adekvátna k tomu bude aj cena. Ak sme boli predtým vysoko nad zemou, tu už ideme do stratosféry ako Felix Baumgartner. Model iX M60 bude začínať na 127 860 eurách.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Za túto sumu už v základe dostanete podstatne vyššiu výbavu. Napríklad adaptívne M vzduchové odpruženie, aktívne riadenie či športová brzdová sústava s modrými strmeňmi. A dojazd až do 566 kilometrov na jedno nabitie.

PRVÁ JAZDA: BMW iX xDrive50⎜Budúcnosť je teraz

Mrkni naše nové video: