Dacia priniesla zásadnú zmenu, ktorá sa vám bude páčiť. Od nového roka auto bez tejto novinky nekúpite

22280
Zdroj: Jozef Murárik

Od nového roka prinesie Dacia novinku, ktorá zmení dizajn celého modelového radu.

Dacia už nie je iba značkou za rozumnú cenu. Snaží sa byť bližšie k ľudom s športovým životným štýlom, ktorí si radi vyjdú do prírody. K tomu samozrejme patrí aj ekologickosť a udržateľnosť. Zatiaľ, čo recyklované plasty sú samostatnou témou, automobilka priniesla aj zmenu, ktorú uvidíte na prvý pohľad.

Zdroj: Jozef Murárik
Zdroj: Jozef Murárik

Najprv logo, teraz materiál

Nové logo uviedla automobilka ešte na začiatku leta. Biele vyhotovenie, ktoré nahradí chróm, sa už ukázalo, no doteraz príliš nespomínalo. Podľa Richarda Evansona, generálneho riaditeľa spoločnosti Renault Slovensko, pod ktorú na Slovensku spadá aj Dacia, je toto ďalším krokom k udržateľnosti. Výrobný proces chrómovaného znaku je náročnejší na životné prostredie a navyše, biely znak by mal byť lepšie viditeľný. Aby dojem ešte umocnili, znaku z písmen DC (alebo ležatého X, ak chcete) sekunduje aj 16 bielych pásikov.

Zdroj: Jozef Murárik
Zdroj: Jozef Murárik

Predajné miesta budú viac pre ľudí

Rovnako smerom k udržateľnosti a využiteľnosti kráčajú aj predajné miesta Dacia. V trnavskej predajni, ktorá by mala byť prvým aktualizovaným miestom u nás, nechýbajú prvky ako napríklad stojany z recyklovaných pneumatík. Rovnako pribudla možnosť zobraziť auto v skutočnom prostredí vďaka rozšírenej realite a fotoaparátu na vašom telefóne. Auto si tak viete pozrieť ešte skôr, ako zavítate do predajne. Stačí si stiahnuť aplikáciu Dacia AR.

Zdroj: Jozef Murárik
Zdroj: Jozef Murárik
Mrkni naše nové video: