BMW zožalo za model iX vlnu hejtu. Toto je jeho odpoveď!

1355
Zdroj: redakcia

“Nevyzerá ako BMW” alebo “Začnite znova robiť autá pre ľudí.” Vlna hejtu proti novému BMW iX je naozaj veľká. Automobilka zareagovala trefným videom.

O príchode prvého čisto elektrického SUV mníchovskej značky sme informovali už dávnejšie. Má výkon až 500 koní, nízku spotrebu a dojazd viac ako 600 kilometrov. Jednoducho všetky predpoklady na úspech. Okrem dizajnu. Aspoň tak vravia.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Nielen na našom Facebooku, ale aj na sociálnych sieťach po celom svete vzišla vlna kritiky na dizajn, ktorý sa vraj nepodobá na BMW. Alebo dokonca, že je tak elitársky, že si ho nikto nekúpi. Hejtu sa nazbieralo toľko, že ho automobilka už nemohla prehliadať. Na marketingovom oddelení dali hlavy dokopy a prišli s odpoveďou, ktorá síce urazí polovicu fanklubu, no tú druhú si získa ešte viac.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

“Aký je váš dôvod nezmeniť sa?”

Všetko sa hýbe neustále dopredu. BMW sa nechce venovať technológiám budúcnosti a odievať ich do šiat prítomnosti. Chce to inovátorského ducha a dávku odvahy prísť s niečim, na čo nikto nie je zvyknutý. Takto svoj dizajnový krok vysvetľuje značka, ktorá sa mení a posúva dopredu. A aký je váš dôvod stagnovať? Aký je váš dôvod nezmeniť sa?

Tak už si asi dokážete predstaviť, prečo je toto video kontroverzné. Ale pravdou je, že aj Apple sa stal etalónom úspešnej technologickej značky vďaka tomu, že riskoval. Tak prečo by to nemohlo vyjsť BMW?

Čo si o ich novom videu myslíte vy? Dajte nám vedieť na Facebooku.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: